אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאש נטוורקס תפטר כ-30% מעובדיה בישראל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

פלאש נטוורקס תפטר כ-30% מעובדיה בישראל

החברה צפויה לפטר 40 עובדים בעקבות המיזוג עם מוביקסל. זאת לאחר שפיטרה כבר 25 עובדים ביוני האחרון. בתוך כך, גם מפעל פלקסטרוניקס בערד זימן לשימוע 15 עובדים מתוך 40 העובדים

20.10.2014, 08:53 | אסף גלעד

סבב פיטורים שני בפלאש נטוורקס. החברה הישראלית צפויה להתחיל היום תהליך שימוע ל-40 עובדים, מרביתם בישראל. זאת לאחר שביוני החברה פיטרה כ-25 עובדים.

פלאש נטוורקס מעסיקה כיום 245 עובדים בעולם, מתוכם 135 עובדים בהרצליה פיתוח, כך שסבב הפיטורים הנוכחי צפוי לכלול כ-30% מעובדיה בארץ. כל המפוטרים מגיעים מחטיבת מוצרי האופטימיזציה לרשתות טלקום, העוסקת באספקת נתוני תעבורת רשתות סלולר, כאשר מחציתם הם עובדי מוביקסל, הסטארט-אפ שנרכש על ידי פלאש בתחילת השנה.

ליעם גלין, מנכ"ל פלאש נטוורקס, צילום: עמית שעל ליעם גלין, מנכ"ל פלאש נטוורקס | צילום: עמית שעל ליעם גלין, מנכ"ל פלאש נטוורקס, צילום: עמית שעל

סבב הפיטורים הנוכחי מעיד על המשבר המתמשך שחווה פלאש נטוורקס שמקורו במשבר כללי בשוק ספקיות הסלולר. המשבר נוצר בעטיו של המעבר של ספקיות טלקום מתקשורת מדור 3.5 לתקשורת בדור הרביעי ומביא רבות מהמפעילות להקטין את ההוצאות הצפויות על מוצרי תוכנה משלימים. מפעילות רבות מתקשות להוציא הון על תשתיות ומוצרים משלימים לרשתות דור רביעי לאחר שהתברר להן כי עלות הקמת התשתיות כדאית פחות משחשבו בעקבות צריכה מוגברת של דאטה במקומות בהן נפרשה תשתית. חברות הסלולר גילו כי בעוד העלות פר ביט מידע ברשתות LTE נעה בין רבע לחצי המחיר ביחס לרשתות דור 3.5, כמות הטראפיק גדלה פי שתיים. משתמשים רבים נהנים ממהירות הגלישה וצורכים וידאו באינטרנט דרך רשת הסלולר, לאחר שהקפידו במשך שנים לצרוך אותו באמצעות WiFi או חיבור קווי.

מקור הרווח הבא: היוון אפליקציות

במקביל לפיטורים, בונה פלאש נטוורקס על צמיחה בפעילות עסקית חדשה שהקימה. בשנתיים האחרונות ביצעה שינוי במיקוד העסקי שלה, ומחברה המספקת נתונים לגבי תעבורת הרשת לרשתות טלקום וסלולר, הפכה לחברה המספקת לספקיות תקשורת מערכת להיוון אפליקציות באפליקציות. פלאש נטוורקס מספקת לענקיות סלולר כגון טי-מובייל ובהרטי איירטל שכבת תוכנה המוצגת רק כאשר המשתמש "מקלף" את האפליקציה בה הוא משתמש כלפי מעלה.

השוק משתנה, החברות נפגעות. אנטנת סלולר , צילום: בלומברג השוק משתנה, החברות נפגעות. אנטנת סלולר | צילום: בלומברג השוק משתנה, החברות נפגעות. אנטנת סלולר , צילום: בלומברג

הממשק מגלה בפניו שכבת תוכנה נוספת ממנה גוזרים המפעילים הסלולרים רווחים - חלון השוואת מחירים, המלצות לכתבות, מנוע חיפוש ופרסומות. הכנסות החטיבה החדשה אמנם לא מספקים לפלאש בשלב זה בכדי למנוע את הקיצוצים, אך הם צמחו בשנה החולפת ב-100%, ובמקביל חתמה פלאש על הסכמים עם 5 מפעילות סלולר מבין עשר המובילות בעולם על הסכמים להתקנת מוצר האופטימיזציה החדש.

יחד עם זאת, גם חינוך השוק שכרוך בהפיכתן של רשתות סלולר לשחקניות תוכנה מתרחש לאט מהצפוי בחברה. מפאת הצמיחה בתחום הפעילות החדש, החברה לא ביצעה סבב גיוס שהיה מאלץ אותה להוריד משוויה באופן זמני.

תגובת החברה

"חברת פלאש נטוורקס חולשת על יותר מ-40% מהשוק העולמי בתחום האופטימיזציה והמוניטיזציה במובייל. במסגרת זו, כמו כל החברות בתחום, אנחנו מושפעים משינויים והתפתחויות הדורשים מאתנו להתאים עצמנו ולהתפתח בהתאם לצרכי השוק והצרכנים. שינויים אלו דורשים את התייעלות החברה ולכן נאלצנו להפרד מכמה מעובדינו. מדובר בתהליכים טבעיים בתחום המובייל המשתנה באופן תדיר.

חשוב לציין, כי בנוסף לבסיס העסקאות הקיים באופטימיזציה זכינו לאחרונה במספר עסקאות בינ"ל ארוכות טווח בתחום המוניטיזציה החדש לחברה ואשר חושפות אותנו לשווקים חדשים וחזקים".

עוד נודע כי גם מפעל פלקסטרוניקס בערד, שסובל בשנה האחרונה מגלי קיצוצים זימן לשימוע לפני פיטורים 15 עובדים מתוך 40 העובדים שנותרו במפעל. גל הפיטורים הנוכחי הוא בעקבות הפסקת ייצורו של מוצר של חברת אלביט ותפוגת ההסכם בין החברות שתוקפו עמד על שלוש שנים. 25 העובדים הנותרים במפעל בערד ימשיכו לעבוד על שני מוצרים נוספים של אלביט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות