אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ הפכה לכלי שמסייע בבלימת מגיפת האבולה

ווטסאפ הפכה לכלי שמסייע בבלימת מגיפת האבולה

ה-BBC החל להפעיל במערב אפריקה שירות שמעביר דרך אפליקציית הצ'ט הפופולרית התראות על התפשטות המחלה, מידע על זיהוי הסימפטומים ושיטות למניעת הידבקות. כל משתמש רשום יקבל שלושה עדכונים ביום במספר שפות

20.10.2014, 12:53 | נמרוד צוק

ווטסאפ היא אפליקציית הצ'ט הפופולרית בישראל, אך בעוד אנו משתמשים בה כדי לשלוח תמונות של הילדים והודעות לחברים - ה-BBC הפך אותה לכלי להצלת חיים. השלוחה האפריקאית של תאגיד התקשורת הבריטי החלה להפעיל שירות מידע שאמור לעזור לתושבי מדינות מערב אפריקה להתמודד עם מגיפת האבולה המתפשטת.

קראו עוד בכלכליסט

השירות יכלול הודעות טקסט, אודיו ותמונות שיספקו התרעות על אזורים בהם התגלו התפרצויות של המחלה - ומידע אחר שיכול לסייע לאנשים להמנע מהידבקות. כדי להצטרף אליו צריך לשלוח בקשה דרך האפליקציה למספר טלפון וב-BBC מבטיחים לספק שלוש הודעות בממוצע ביום, באנגלית ובצרפתית. השימוש בסוגי המדיה השונים נועד כדי להגיע למספר מקסימלי של אנשים, גם כאלה שמשתמשים בטלפונים בסיסיים ולא בסמארטפונים, או לא קוראים שפות מערביות.

צוותים רפואיים בליבריה, במרכז טיפול בנפגעי המחלה, צילום: רויטרס צוותים רפואיים בליבריה, במרכז טיפול בנפגעי המחלה | צילום: רויטרס צוותים רפואיים בליבריה, במרכז טיפול בנפגעי המחלה, צילום: רויטרס

מגפת האבולה גבתה עד כה כ-4,500 קורבנות במדינות מערב אפריקה בהן סיירה לאון, גינאה וליבריה, מתוך כלל 8,000 קורבנות המחלה. ווטסאפ נחשבת לאפליקציית המסרים הפופולרית ביותר באיזור, ולכן נבחרה כאמצעי להפצת המידע.

"מיתוסים בנוגע לאבולה ממשיכים להתפשט, והמידע השגוי יכול לסכן חיים במקרים מסוימים. ה-BBC הוא גוף שזוכה לאמון של מיליוני בני אדם באיזורים הפגועים, אמון שמאפשר לנו להגיע למספר גדול ככל האפשר של אנשים, בזמן שהם מקשיבים לרדיו, צופים בטלוויזיה או משתמשים באפליקציות צ'ט", אמר על היוזמה פיטר הורוקס, ראש השירות העולמי של ה-BBC.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות