אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ראלקו יחזיר בונוס של 144 אלף שקל שקיבל מהחברה צילום: בלומברג

יו"ר ראלקו יחזיר בונוס של 144 אלף שקל שקיבל מהחברה

הסיבה: טעות בחישוב המענק שהגיע לו. מדובר על בונוס שקיבל ירון רוזיאק על שנת 2013

20.10.2014, 18:43 | גיל קליאן

יו"ר ראלקוובעל השליטה בה, ירון רוזיאק, יצטרך להחזיר בונוס של 144 אלף שקל שקיבל מהחברה. הסיבה: טעות בחישוב הבונוס שהגיע לו.

מדובר על בונוס שקיבל רוזיאק על שנת 2013. כמו כן, החברה תבטל הפרשה לבונוס של 60 אלף על הבונוס שמגיע לו על המחצית הראשונה של 2014 לפי נוסחת הבונוס השנתית שלו. יחד מדובר על 204 אלף שקל שרוזיאק לא ישלשל לכיסו.

ביטול הבונוסים הגיע בעקבות שאלות של רשות ניירות ערך, שהוצגו לחברה עקב אישור הסכם ההעסקה המחודש שלו. בדיקת השאלות של הרשות העלו חישובים מוטעים שבוצעו למתן הבונוס לרוזיאק. יסוד הטעות היא בנוסחת הבונוס. חוזה ההעסקה קיים של רוזיאק מבטיח לו בונוס שנתי קבוע של 2% מהרווח לפני מס. בפועל, ב-2013 ובמחצית 2014 שולמו לרוזיאק 3% מהרווח לפני מס.

מוצרי חשמל (ארכיון), צילום: מיכאל קרמר מוצרי חשמל (ארכיון) | צילום: מיכאל קרמר מוצרי חשמל (ארכיון), צילום: מיכאל קרמר

הסיבה לכך היא שהחברה אישרה במסגרת מדיניות השכר שלה נוסחת בונוס חדשה. אם עד כה קיבל היו"ר בונוס של 2% מכל רווח לפני מס, במדיניות השכר נקבע כי היו"ר יקבל בונוס של 3%, אך רק אם החברה תרשום רווח לפני מס שנתי של מעל 4 מיליון שקל. כמו כן יוגבל הבונוס של היו"ר לסכום של 600 אלף שקל בשנה. החברה החלה בפועל לשלם ליו"ר על פי מדיניות השכר, בזמן שהסכם ההעסקה שלו לא שונה. שאלות הרשות חשפו את הטעות, וגרמו לתיקונה. כעת זימנה החברה אסיפת בעלי מניות ל-29 באוקטובר, שתאשר הסכם העסקה חדש לרוזיאק, שיסדיר את הבונוס על פי כללי מדיניות השכר של החברה.

ראלקו עוסקת ביבוא מכשירי חשמל – בעיקר של המותגים שארפ וזנוסי. ההכנסות של החברה עמדו על 109.1 מיליון שקל במחצית הראשונה, ירידה של 14.9%, שנבעה מזכיית החברה תחת המותג שארפ במכרז של המדינה לאספקת מקררים חדשים וחסכוניים בחשמל במקום מקררים ישנים ובזבניים – שהגדיל באופן חריג את מכירות התקופה המקבילה. הרווח הנקי במחצית ירד בעקבות כך ב-38.9% ועמד על 3.3 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות