אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א: הופקדה תוכנית להגדלת השטחים הפתוחים והחניה בפלורנטין צילום: אוראל כהן

ת"א: הופקדה תוכנית להגדלת השטחים הפתוחים והחניה בפלורנטין

התוכנית שאושרה להפקדה כוללת 12 דונם במגרשים מפוזרים ברחבי השכונה, שבהם ישונה הייעוד מתעשייה, מלאכה ומסחר לשטחים המיועדים למבני ציבור ולשטחי ציבור פתוחים

21.10.2014, 11:04 | יעל דראל

הוועדה המחוזית בתל אביב, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור את תוכניתה של עיריית תל אביב להוספת שטחים פתוחים, מבני ציבור ומקומות חניה בהיקף של כ-12 דונם בשכונת פלורנטין בדרום העיר.

השכונה, שהוקמה במקור כאזור תעשייה ומלאכה, במסגרתה התמקמו באזור בתי מלאכה זעירים ומוסכים רבים, הפכה עם השנים למוקד מגורים אך נחשבת לאזור שבו הבינוי צפוף והיא סובלת ממחסור בשטחים פתוחים ובמבני ציבור, כמו גם ממצוקת חניה. במשרד הפנים ציינו כי "בשנים האחרונות עוברת השכונה הליך של התחדשות עירונית, בעקבות קידום התוכניות להתחדשות עירונית התווספה בנייה חדשה למגורים, אשר הגבירה את הצורך בשטחי ציבור מבונים ופתוחים".

שכונת פלורנטין, צילום: יובל חן שכונת פלורנטין | צילום: יובל חן שכונת פלורנטין, צילום: יובל חן

התוכנית שאושרה להפקדה כוללת 12 דונם במגרשים מפוזרים ברחבי השכונה, שבהם ישונה הייעוד מתעשייה, מלאכה ומסחר לשטחים המיועדים למבני ציבור ולשטחי ציבור פתוחים. כך למשל, במגרש מכבי צריפין הממוקם בין הרחובות הרבי מבכרך ואליפלט, אשר שטחו כ- 5.5 דונם, עתיד להיבנות בית ספר. כמו כן, במגרש שבין הרחובות הרצל והשוק ששטחו כ- 2.5 דונם תוקם כיכר עירונית מגוננת מעל חניון ציבורי תת קרקעי.

במגרשים הקטנים שילוב של שטחים פתוחים ומוסדות חינוך קטנים כגון גנים או מעונות. התוכנית צפויה לשלב גם חניונים תת קרקעיים ציבוריים בחלק מהמגרשים ומקצה מקומות חניה ייעודיים גם לאופניים ולאופנועים.

במשרד הפנים ציינו כי בשל אופיה הייחודי של השכונה תחול חובה לתאם חלק מיישומה של התוכנית עם מחלקת השימור בעירייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות