אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טים קוק על משבר האייפד: "זה פס האטה, לא בעיה ענקית"

טים קוק על משבר האייפד: "זה פס האטה, לא בעיה ענקית"

מנכ"ל אפל הסביר כי על אף הצניחה במכירות הטאבלט של החברה, לא מדובר במגמה מסוכנת עבורה. לטענתו, לחברה נתוני מכירות טובים בשווקים מתפתחים והיא מתכננת להעמיק את חדירתה לארגונים

21.10.2014, 12:38 | עומר כביר
אחרי שלושה רבעונים רצופים של ירידה במכירות האייפד, אי אפשר שלא לתהות האם הטאבלט של אפל נמצא בתהליך גסיסה. אבל מנכ"ל החברה, טים קוק, סבור שההפך הוא הנכון. "עתידו עוד לפניו", אמר אתמול בלילה בשיחה עם אנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול פרסמה אפל את הדו"ח הרבעוני האחרון שלה, שבדומה לשני הדו"חות הקודמים הצביע על ירידה במכירות האייפד - הפעם כזו של 13% ל-12.3 מיליון מכשירים בלבד. בשיחה שערך לאחר פרסום הדו"ח התייחס מנכ"ל החברה למצבו הקשה של הטאבלט וניסה לשדר אופטימיות.

דגמי האייפד החדשים דגמי האייפד החדשים דגמי האייפד החדשים

“במקום לבחון את זה לפי רבעון, צריך ללכת אחורה ולהסתכל על התמונה הגדולה", אמר קוק. “מכרנו 237 מיליון אייפדים בקצת יותר מארבע שנים. זה בערך פי שניים יותר ממספר האייפונים שמכרנו בארבע השנים הראשונות של האייפון. ב-12 החודשים האחרונים מכרנו 68 מיליון אייפדים. בשנת הכספים 2013 (שהסתיימה בספטמבר 2013; ע"כ), מכרנו 71 מיליון. אז ירדנו, אבל ב-4%. אני סבור שמדובר בפס האטה, לא בבעיה ענקית. משזה נאמר, אנחנו רוצים לגדול. אנחנו לא אוהבים מספרים שליליים”.

את הסיבות להאטה ייחס קוק לגורמים כמו מחזור שדרוג אטי יותר. “אנשים מחזיקים באייפד יותר זמן מאשר בטלפון", הוא אמר. "ומכיוון שאנחנו בשוק הזה רק ארבע שנים, אנחנו לא באמת יודעים מה היה מחזור השדרוג. זה דבר שקשה לקבוע". סיבה אחרת היא קניבליזציה מצד מוצרים אחרים של אפל: “אני בטוח שיש אנשים שהסתכלו על מק ועל אייפד, ובחרו במק. אין לי מחקר בנושא, אבל אני בטוח שזה מה שקורה על סמך המספרים שלנו. ואין לי בעיה עם זה. אני בטוח שיש גם אנשים שמסתכלים על אייפד ועל אייפון ומחליטים לקנות אייפון. וגם עם זה אין לי בעיה".

טים קוק והאייפד אייר 2 טים קוק והאייפד אייר 2 טים קוק והאייפד אייר 2

אפל מכוונת לשווקים מתפתחים

קוק סבור שיש לטאבלט של אפל די והותר מקום לצמוח. “במדינות שבהן שיעור האנשים שקונים אייפד בפעם הראשונה הוא הנמוך ביותר מקרב קוני האייפד, מדובר על 50% מהרוכשים. והמספר הזה נע בין 50% ל-70%, אז כשאני בוחן קונים חדשים, אני לא סבור שמדובר בשוק רוויי. אנחנו גם יודעים שככל שיש יותר אפליקציות לארגונים, כך יש יותר הזדמנויות מכירה שם. זה חלק מרכזי מהשותפות שלנו עם IBM. אם בוחנים את הביצועים שלנו בשווקים מתפתחים, כמו מדינות BRIC (ברזיל, רוסיה, הודו וסין; ע"כ), אז בשנה האחרונה צמחנו בהן ב-20%”.

"לאורך תקופת זמן ארוכה, אני סבור שלאייפד יש עתיד מצוין", סיכם קוק. “אני לא יודע איך להתייחס לתקופה של 90 ימים, אבל אני מאוד שורי לגבי היכולות של האייפד לאורך זמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות