אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה הנפקת האג"ח של חברת אופל צילום: shutterstock

פרסום ראשון

נדחתה הנפקת האג"ח של חברת אופל

הדחייה בהנפקה של חברת ניכיון הצ'קים שהיתה אמורה לצאת היום לפועל - על רקע תנאי השוק הלא נוחים. אופל ביקשה לגייס אג"ח להמרה בהיקף של 60-50 מיליון שקל

21.10.2014, 13:19 | רחלי בינדמן
הנפקת האג"ח של חברת אופל שהייתה אמורה להתקיים היום תדחה על רקע תנאי השוק ועל רקע כשלון הנפקת האג"ח של המשביר שהתקיימה אתמול ואשר מעטפות הביקושים שלה לא נפתחו על רקע מיעוט ביקושים. אופל עוסקת בנכיון צ'קים וביקשה לגייס אג"ח להמרה בהיקף של 50-60 מיליון שקל ללא דירוג.

מי שמוביל את הנפקת האג"ח של אופל הם אי.בי.אי חיתום, שהמליצו לחברה לדחות את הגיוס על רקע תנאי השוק. מדובר בעיקר בתנודתיות שליוותה את שוקי ההון בשבועות האחרונים, בד בבד עם פתיחת מרווחים באגרות החוב הקונצרניות שהנפקות האג"ח שלהם בוצעו בחודשים האחרונים - התפתחות שגרמה לגופים המוסדיים להיות יותר חשדנים ולדרוש יותר מהחתמים כדי להשתתף בהנפקות.

החברה נשלטת על ידי האחים שחר, דניאל ויהושע מזרחי, שהכניסו את פעילות עסקי המימון החוץ־בנקאי לפני שנה לתוך השלד הבורסאי גלובילקום, ששמו שונה לאופל.

האחים מזרחי, שפועלים מאשדוד, ביקשו לשחזר את ההצלחה של האחים נאוי שהכניסו פעילות דומה לתוך הבורסה. כעת הם מנסים למנף את סביבת הריבית הנמוכה כדי לגייס גם אג"ח בשוק.

המוסדיים מעדיפים היום להשתתף רק בהנפקות חזקות המלוות בדירוגים גבוהים ובטחונות בשל החשש כי מחירי האג"ח היום על רקע סביבת הריבית הנמוכה לא משקפים את רמת הסיכון הטמונה בהן. מה שעוד השפיע לרעה על ההנפקה של אופל היא כשלון הנפקת האג"ח של המשביר על רקע ביקושים נמוכים (ככל הנראה כ-30 מיליון שקל בלבד מתוך 70 מיליון שביקשה החברה לגייס) שנשלחו אתמול.

מאופל נמסר בתגובה: "החברה בוחנת מעת לעת אופציות לגיוסי הון ואשראי על מנת להמשיך לצמוח ולפתח את עסקיה. סביבת הריבית והתנאים הנוכחיים בשוק אינם אטרקטיבים דיים עבור החברה ולכן החברה תמשיך לבחון אפשרויות להנפקה בכפוף לכך שתנאיה יהיו לשביעות רצונה של החברה. החברה מאמינה שעם חלוף הזמן והמשך הצגת עסקי החברה ופעילותה בשוק ידע שוק ההון להעריך את יכולותיה ואיכותה של החברה ובהתאם תנאי הגיוס עשויים להשתפר בהמשך".  

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות