אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות מגביר את השקיפות:  משיק אתר לבדיקת זכויות רפואיות צילום: shutterstock

משרד הבריאות מגביר את השקיפות: משיק אתר לבדיקת זכויות רפואיות

האתר החדש, 'כל הבריאות', יאפשר השוואה בין הביטוחים המשלימים של קופות החולים ומחשבון השוואה בין ביטוחים פרטיים; חלק מהאינפורמציה כתובה בשפה לא ידידותית, אך מדובר בצעד משמעותי להנגשת המידע החיוני לציבור

21.10.2014, 14:29 | מיקי פלד

משרד הבריאות השיק אתר אינטרנט חדש בשם כל הבריאות שמאפשר השוואה בין הביטוחים המשלימים של קופות החולים ופירוט של הזכויות השונות שמגיעות לחולים דרך סל הבריאות הממלכתי. האתר יהפוך ללב קמפיין הסברה שמשרד הבריאות יוצא אליו בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

כך לדוגמה ניתן להיכנס באתר אל לשונית "ילדים" ולמצוא שורה של בדיקות וטיפולים נפוצים ולראות האם הם חלק מסל הבריאות החינמי או שהם ניתנים רק דרך הביטוח המשלים. עם זאת, האתר מנוסח בחלקו הגדול בצורה שאינה בהכרח ידידותית ומעתיק את התקנונים של הביטוחים המשלימים במקום להסביר בשפה פשוטה יותר מה הכיסוי, העלות וכדומה.

אילוסטרציה. האתר החדש כולל מחשבון להשוואה בין הביטוחים הפרטיים שמציעות חברות הביטוח, צילום: shutterstock אילוסטרציה. האתר החדש כולל מחשבון להשוואה בין הביטוחים הפרטיים שמציעות חברות הביטוח | צילום: shutterstock אילוסטרציה. האתר החדש כולל מחשבון להשוואה בין הביטוחים הפרטיים שמציעות חברות הביטוח, צילום: shutterstock

למרות החיסרון הזה, במידה והאתר ייהפך לצינור מידע מקובל בציבור לזכויות רפואיות, מדובר יהיה בשינוי לטובה. המערכת הממוחשבת גם יכולה לספק מכתב רשמי של משרד הבריאות הניתן להדפסה בו תיכתב הזכאות וניתן יהיה להציג אותו לקופת החולים או בית החולים.

כלי נוסף שעשוי לגרום להתעניינות ולתנועה באתר הוא מחשבון המאפשר השוואה בין הביטוחים הפרטיים שמציעות חברות הביטוח. לדברי שרת הבריאות, יעל גרמן, מתקיימים דיונים על הנושא עם אגף שוק ההון באוצר.

גרמן הוסיפה היום כי "המערכת תתן מידע לציבור על מה שמגיע לו לקבל, בשקיפות, תוך מיצוי הזכויות, ובשוויון. המערכת ההשוואתית תעודד תחרותיות בין קופות החולים אשר תוביל לשיפור השירות למבוטחים".

פרופ' ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות הוסיף כי, "המערכת מייצגת תפיסת עולם שלמה של משרד הבריאות לפיה זכות הציבור לדעת, כמו שאנחנו מפרסמים את הבקרות שלנו ואת מדדי האיכות בבתי החולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות