אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבירקין שלי מסריח

הבירקין שלי מסריח

כמה לקוחות בארצות הברית החזירו לחנויות את תיקי בירקין של הרמס שרכשו בכ־20 אלף דולר בטענה שהם מפיצים ריח לא נעים. החברה שלחה את התיקים לבדיקה

22.10.2014, 09:14 | מורן לונדון

מיני־סקנדל אופנתי התעורר בסוף השבוע האחרון, כאשר קונים שעלה בידם לרכוש תיק בירקין של הרמס נאלצו להחזירו לחנות בטענה שהוא מדיף ריח חזק ומאוד לא נעים. באתר חדשות התיקים הנחשב PurseBlog התנהל דיון בין המחזיקים בתיקי הרמס, שהתגולל על פני 150 עמודים.

הקונים התלוננו שהתיקים החלו להפיץ ניחוח כבד לאחר חשיפה לחום קל, למשל במהלך נסיעה ברכב, במגוון ריחות שתוארו ככאלה שהזכירו מריחואנה או בואש. הכותבים השוו ביניהם ריחות וסוגי עורות שמהם עשויים התיקים בניסיון להבין לפשר העניין.

תיק הבירקין נחשב ליוקרתי בעולם ומהווה סמל סטטוס מאז החלו לייצרו ב־1984. הוא יוצר במקור עבור השחקנית ג'יין בירקין ומכאן גם שמו, אך השחקנית עצמה פחות התחברה לתיק משום שהוא גדול מאוד ולטענתה גרם לה לסחוב הרבה יותר דברים משהיא באמת צריכה. התיק התחבב במהרה על נשות האליטה בעולם וכיום הוא נישא על ידיהן של נשים רבות - מקים קרדשיאן ועד קייט מידלטון.

אחד הדגמים שהחוזרו. סמל סטטוס אחד הדגמים שהחוזרו. סמל סטטוס אחד הדגמים שהחוזרו. סמל סטטוס

מחירו של התיק נע בין 10,000 ל־200 אלף דולר, כאשר הדגמים היקרים יותר מיוצרים מעורות נדירים. לחלק מהסגנונות ישנה רשימת המתנה של שנתיים, שכן העורות כל כך מיוחדים שהחברה נדרשת אליהם רק עם מועד ההזמנה. לפי הדיווחים השונים ברשת, התיקים שסרחו הם מהדגמים שעלותם כ־20 אלף דולר.

מהדיון באתר ניכר כי חסידי הדגם התקשו להאמין בתחילה שמקור הריח נעוץ בתיק היוקרתי. לקוחה סיפרה לאתר Pagesix: "לאחר 30 דקות בערך של נסיעה ברכב התחלתי להריח ניחוח כבד שמזכיר פגר של בואש, וחשבתי לעצמי שזה מאוד מוזר אך לרגע לא דמיינתי שהוא מגיע מהתיק. אני מאחסנת את התיק שלי בארון סגור, וכשפתחתי את הארון לקראת השימוש הבא הוכיתי שוב בריח. מיד ידעתי שזה התיק".

כמה לקוחות החזירו את התיקים לחנויות בכמה נקודות שונות ברחבי ארצות הברית, ואלה נשלחו למטה החברה בצרפת לבדיקה. בתגובה לאתר Pagesix טענה החברה שמקור הריח כנראה נעוץ במשלוח עורות קלוקל שעבר עיבוד מסיבי בחומרים שמגיבים לחום. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות