אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוריס מינץ רוצה ריבית נמוכה יותר מהצעת המוסדיים

בלעדי לכלכליסט

בוריס מינץ רוצה ריבית נמוכה יותר מהצעת המוסדיים

הנפקת O1 פרופרטיז של המיליארדר הרוסי נמצאת בסימן שאלה. מינץ מצפה לקבל ריביות דומות לאלו שקיבלו חברות אמריקאיות בעלות סיכון נמוך יותר

22.10.2014, 07:44 | גולן חזני ורחלי בינדמן

סימן שאלה אופף את עיתוי ההנפקה של חברת הנדל"ן המניב O1 פרופרטיז שבשליטת המיליארדר הרוסי בוריס מינץ (65%). החברה מתכוננת לגיוס של 500 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח בתל אביב.

במשרד עו"ד ישראל שמעונוב עמלים על הכנת התשקיף, ובית ההשקעות אי.בי.אי נערך ליציאה לרוד שואו, אך מאחורי הקלעים מסתמנים פערים בין ציפיות מינץ לריבית של כ־6% (בדומה לריביות שקיבלו החברות האמריקניות שהנפיקו בארץ) לבין הסיכון שמוכנים לקחת המשקיעים.

שכן בניגוד ליציבות היחסית בחברות הנדל"ן האמריקאיות, הרי שברוסיה המצב נזיל, שם מצויים מרבית הנכסים של מינץ. כך שהרוכשים צפויים לתמחר את האג"ח בסיכון גבוה יותר ולרכוש אותן רק בריבית של כ־8% לשנה. מינץ יצטרך לקבל את ההחלטה על קיום ההנפקה בימים הקרובים. החתמים עושים מאמץ לקיים אותה כבר ברבעון הנוכחי.

אנליסטים שקיימו עם מינץ סיור בנכסי החברה במוסקבה, התרשמו כי הוא מבקש להציב את נכסיו במזרח אירופה בשורה אחת מבחינת הסיכון מול הנכסים בארה"ב. לטענת גורם בשוק ההון, "מה לעשות שרוסיה אינה ארה"ב, והמוסדיים דורשים מחיר אחר, אז בשלב זה לא מתקדמים".

חברה אחרת של מינץ ושל סאני קאהן, קראסנט הייטס האמריקאית, החלה בהכנת תשקיף לגיוס האג"ח הגדול ביותר מבין כל החברות הזרות שהגיעו לכאן. הגיוס אמור להיערך בתחילת 2015 ויעמוד על סך של 300 מיליון דולר. החברה פועלת לבניית דיור להשכרה בערים מרכזיות בארה"ב, ומחזיקה ב־35 אלף דירות ב־15 ערים אמריקאיות בולטות. 

בוריס מינץ בוריס מינץ בוריס מינץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות