אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן בראדלי, העורך המיתולוגי לשעבר של הוושינגטון פוסט, מת בגיל 93 צילום: איי אף פי

בן בראדלי, העורך המיתולוגי לשעבר של הוושינגטון פוסט, מת בגיל 93

בראדלי חלש על חדר החדשות של העיתון במשך 26 שנה ותחת הנהגתו נחשפה פרשת ווטרגייט שהובילה להתפטרותו של הנשיא ניקסון; אובמה ספד לו: "עיתונות הייתה יותר ממקצוע עבורו – היא הייתה תרומה החשובה לקיומה של הדמוקרטיה שלנו"

22.10.2014, 10:54 | שירות כלכליסט

בנג'מין בראדלי , מי שחלש על חדר החדשות של הוושינגטון פוסט במשך 26 שנה והפך את העיתון לאחר מהמובילים בעולם, נפטר אתמול בביתו בוושינגטון מוות טבעי. הוא היה בן 93. כן מדווח עיתונו ה"וושינגטון פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

מהיום שבו נטל את ההנהגה של חדר החדשות ב"פוסט" ב-1965 עמל בראדלי על יצירת עיתון בעל חשיבות המגיעה מעבר לזו של עיתון עירוני יומי. הוא השיג מטרה זו באמצעות דיווח עיתונאי המשלב ידיעות חדשותיות מרתקות המבוססות על עיתונות חוקרת אגרסיבית ופיצ'רים מעניינים מהסוג שעד אז היה נהוג לראות במגזינים יוקרתיים בלבד. בין המדורים החדשים פרי המצאתו, היה מדור סגנון החיים שכיום כל עיתון מחקה.

קסמו האישי של בראדלי ויכולת המנהיגות היוצאת מן הכלל שלו הפכו אותו לאחד מהעורכים החשובים והמוערכים ביותר בעולם העיתונות. תחת שרביטו הוכפל מספר הקוראים של העיתון. הוא הציב עיתונאים ברחבי העולם ופתח סוכנויות ברחבי ארה"ב. בזכות בראדלי זכה העיתון ב-17 פרסי פוליצר.

בן בראדלי. הוושינגטון פוסט זכה ב-17 פרסי פוליצר תחת הנהגתו, צילום: איי אף פי בן בראדלי. הוושינגטון פוסט זכה ב-17 פרסי פוליצר תחת הנהגתו | צילום: איי אף פי בן בראדלי. הוושינגטון פוסט זכה ב-17 פרסי פוליצר תחת הנהגתו, צילום: איי אף פי

אחד מהדיווחים החשובים של הוושינגטון פוסט תחת הנהגתו של בראדלי הייתה חשיפת פרשיית ווטרגייט, שבזכות דיווחי העיתון, הובילה להתפטרותו של הנשיא ניקסון – ההתפטרות היחידה של נשיא בתולדות ארה"ב.

אולם החלטתו החשובה ביותר שעשה בראדלי אי פעם, הייתה פרסום מסמכי הפנטגון החסויים הנוגעים למלחמת וייטנאם.

בהצהרה לאחר מותו של בראדלי, אמר הנשיא אובמה: "עבור בנג'מין בראדלי, עיתונות הייתה יותר ממקצוע – היא הייתה תרומה לטובת הכלל החשובה לקיומה של הדמוקרטיה שלנו. כאיש עיתונות אמיתי, הוא הפך את ה'וושינגטון פוסט' לאחד מהעיתונים הטובים במדינה, ובעומדו על גשר הפיקוד, צבא העיתונאים שלו פרסם את פרשיית 'ווטרגייט', את מסמכי הפנטגון, וסיפר את הסיפורים שחשוב היה להשמיעם – שעזרו לנו להבין את העולם ולעשותו למקום מעט יותר טוב". אובמה הוסיף: "בשל כך, בשנה שעברה הייתי גאה להעניק לבן את עיטור החירות הנשיאותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות