אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין חשפה תכניות להקים עד 2025 תעשיית ספורט בשווי 813 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

סין חשפה תכניות להקים עד 2025 תעשיית ספורט בשווי 813 מיליארד דולר

הממשלה מקווה שהסקטור יספק הכנסה משמעותית למדינה, ויעזור לקדם ענייני כושר ופעילות באמצעות ענפי ספורט שונים, שיגרמו ליותר מ-500 מיליון אנשים להתאמן באופן קבוע. וגם: משרד החינוך הסיני חתם על הסכם שיתוף פעולה עם ה-NBA

22.10.2014, 14:42 | שירות כלכליסט

סין חשפה תכניות להקים עד 2025 תעשיית ספורט בשווי 5 טריליון יואן (813 מיליארד דולר). הממשלה מקווה שהסקטור יספק הכנסה משמעותית למדינה, ויעזור לקדם ענייני כושר ופעילות באמצעות ענפי ספורט שונים, שיגרמו ליותר מ-500 מיליון אנשים להתאמן באופן קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

האצטדיון האולימפי בבייג האצטדיון האולימפי בבייג'ינג. "הרעיון של השקעה בבריאות מתגבש אצל יותר ויותר אנשים, וכושר גופני זוכה ליותר תשומת לב" | צילום: אי פי איי האצטדיון האולימפי בבייג

המטרה היא גם להרחיב את שטח מתקני הספורט ל-2 מ"ר לאדם מ-1.2 מ"ר שנמדד בסוף 2010.

"הרעיון של השקעה בבריאות מתגבש אצל יותר ויותר אנשים, וכושר גופני זוכה ליותר תשומת לב", הגיב ליו פנג, ראש מנהל הספורט בראיון לסוכנות החדשות הממשלתית שינחואה.

הממשלה הסינית מתכוונת להסיר מכשולים תעשייתיים והגבלות במדיניות, כמו הליכי האישור המנהלתיים המורכבים הנחוצים כעת, וזאת כדי לתמוך בצמיחה של שוק הספורט. כמו כן, יפתחו לציבור כל המגרשים שעומדים בחוקים וברגולציות הנוכחיים.

הממשלה תברך גם על השקעות פרטיות וזרות בתעשיית הספורט המקומית.   המהלך התקבל בעוד הבירה, בייג'ינג מתחרה נגד אלמטי בקזחסטן על אירוח אולימפיאדת החורף ב-2022.

הוועד האולימפי הבינלאומי צפוי לבחור את העיר המארחת בפגישתו שתתקיים ב-31 ביולי בקואלה לומפור.

אוהדים סינים. ילמדו כדורסל מה-NBA, צילום: אם סי טי אוהדים סינים. ילמדו כדורסל מה-NBA | צילום: אם סי טי אוהדים סינים. ילמדו כדורסל מה-NBA, צילום: אם סי טי

משרד החינוך הסיני ישתף פעולה עם ה-NBA

בינתיים, ה-NBA חתמו על חוזה רב שנתי פורץ דרך עם משרד החינוך הסיני, שנועד לעזור לקידום הכדורסל במדינה. השותפות תכלול הוספת תכנית לימודים בנושאי כושר ופיתוח כדורסל בבתי הספר היסודיים , חטיבות הביניים והתיכונים ברחבי סין. מדובר בשיתוף הפעולה הראשון של ה-NBA עם משרד החינוך הסיני, ובשותפות הראשונה של המשרד הסיני עם ליגת ספורט אמריקאית. המטרה היא להגדיל את אימוני הכדורסל כך שיגיעו לפחות ל-3 מיליון סטודנטים ברחבי סין עד 2017.

""אני משוכנע לגמרי שבזכות המאמצים המשותפים של ה-NBA ומשרד החינוך הסיני, נשיג הצלחה אדירה ביישום חינוך הכדורסל בין שני הצדדים, שבוודאי יתרום לפיתוח חינוך הכדורסל של סין וחילופי האנשים בין סין וארה"ב", הגיב סגן שר החינוך הסיני האו פינג. כחלק מתכנית הלימודים, שחקני NBA, כוכבי עבר ומאמנים יבקרו בבתי ספר סינים ויקיימו סדנאות כדורסל. כמו כן הם יספקו הנחיות ומומחיות למאמנים הסינים ולמורי החינוך גופני. המאמנים והמורים הסינים, שיבחרו על ידי משרד החינוך יזכו גם להזדמנות לצפות ולהשתתף בפעילויות אימון שמאורגנות על ידי ה-NBA.

ב-NBA יקיימו את השותפות באמצעות החטיבה הסינית של הליגה, ויעזרו למשרד החינוך המפעיל את ליגות הכדורסל בבתי הספר.

השותפות מתבססת על מאמצי פיתוח הצעירים בסין. בפברואר, NBA בסין והשחקן לשעבר יאו מינג השיקו בבייג'ינג את תכנית הכדורסל הראשונה בסין לאחרי שעות הלימודים, שמספקת הכשרה וכושר לבנים ובנות. בספטמבר 2011, נפתח בית הספר לכדורסל דונגואן של איגוד הכדורסל הסיני, שישמש כמרכז אימון של ה-NBA, עבור שחקנים נבחרים בגילאי 12-17. למרכז יש גם תכנית למאמנים, ביחד הוכשרו במקום 2,000 צעירים ומאמנים. "תחת ההנחיות והמומחיות של סגן ראש הממשלה הסיני ליו ינדונג ומשרד החינוך, אנחנו מקווים להגיע למיליוני תלמידים סינים באמצעות מיזם הכושר והכדורסל המשותף שלנו. השותפות מתווספת למחויבות ארוכת הטווח שלנו עם איגוד הכדורסל הסיני כדי להרחיב את המשחק בסין".

ההכרזה התקבלה ביחד עם סיום Global Games לעונת 2014-15 בסין. המשחקים הסתיימו עם הניצחון של ברוקלין נטס על סקרמנטו קינגס בתוצאות 97-95 ו 129-117 במשחקים שהתקיימו בשנגחאי ובבייג'ינג, בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות