אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט הפסיד 2 מיליארד דולר בתוך 48 שעות צילום: בלומברג

וורן באפט הפסיד 2 מיליארד דולר בתוך 48 שעות

השקעתו בקוקה קולה הניבה הפסד של מיליארד דולר לאחר שהמנייה פרסמה דוח מאכזב וצנחה ב-6%. מניית IBM שנפלה ביומיים האחרונים בכ-10% הניבה הפסד של מילארד דולר נוספים

22.10.2014, 11:36 | שירות כלכליסט

וורן באפט הפסיד 2 מיליארד דולר מאז תחילת השבוע. קרן ההשקעות של באפט ברקשייר האת'ווי מחזיקה בנתחים שמנים בקוקה קולה ו-IBM - שתי הענקיות שספגו מכה ניצחת ביומיים האחרונים.

הפסד של מיליארד דולר נבע לברקשייר מהצניחה של 6% שנרשמה אתמול (ג') למניית קוקה קולה ביום לאחר שהחברה פרסמה דוח חלש. גרוע לא פחות - החברה אמרה התמונה לא נראית טובה יותר לשנת 2015.

קוקה קולה היא אחת ההשקעות הגדולות יותר של באפט. ברשותו 400 מיליון מניות, ובנו הרווארד יושב בדירקטוריון החברה.

הפסדיו השבוע של באפט החלו יום קודם לכן, כאשר IBM צנחה ב-7% ואיבדה 1.3 מיליארד דולר מערכה לאחר דוחות מאכזבים במיוחד. החברה מחפשת דרכים להתאוששות לאחר שדיווחה על הכנסות מאכזבות ולאחר שהשילה את חטיבת השבבים שלה בהפסד ניכר. מניות IBM המשיכו לסגת גם אתמול עם ירידה נוספת של 3.5%. בידיו של באפט יש למעלה מ-70 מיליון מניות של IBM.

באפט ספג לא מעט הפסדים השנה, ורק לאחרונה דווח בתקשורת האמריקאית על הפסדים נרחבים שספגה ברקשייר מההשקעה ברשת המרכולים הבריטית טסקו, לאחר ששווי החברה צנח ב-47% מאז תחילת השנה.

למרות הכל, נראה כי המשקיעים עדיין דבקים בגורו שלהם – מניותיה של ברקשייר טיפסו במעט במסחר ביום שני ושלישי, ועלו בסך הכול ב-17% מתחילת השנה. צריך לזכור גם שהשקעתו הגדולה ביותר של באפט, וולס פארגו, עלתה ב-11% השנה.

וורן באפט , צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות