אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נהגים, היכונו: תקנות התעבורה בדרך להחמרה צילום: יובל חן

נהגים, היכונו: תקנות התעבורה בדרך להחמרה

אחרי תוספת התקציב הצפויה למצלמות המהירות, מגיעה שורה ארוכה של גזירות שיגיעו לדיון ביום שני הקרוב בוועדת הכלכלה, ביניהן אפשרות לשימוש בסרטי מעקב, פסילות אוטומטיות לנהגים ועוד

22.10.2014, 12:22 | תומר הדר

נהגי ישראל היכונו: אחרי תוספת התקציב הצפויה למצלמות המהירות מגיעה שורה ארוכה של גזירות שיגיעו לדיון ביום שני הקרוב בוועדת הכלכלה. 

על פי נוסח הצעת החוק, צפויה הגדרת עבירות תנועה הנאכפות על ידי המצלמות להתרחב באופן ניכר. כך, מלשון ההצעה עולה כי המידע המתועד על ידי המצלמות יוגדר כ"כל סוגי המידע שאמצעי מדיה כאמור יוכלו לאחסן". פסקה זו טומנת בחובה אפשרות לתיעוד עתידי מאוד נרחב של נהגים, כולל שימוש בסרטי מעקב.

מצלמת מהירות. החוק טומן בחובו אפשרות לתיעוד עתידי מאוד נרחב של נהגים, כולל שימוש בסרטי מעקב, צילום: תומר הדר מצלמת מהירות. החוק טומן בחובו אפשרות לתיעוד עתידי מאוד נרחב של נהגים, כולל שימוש בסרטי מעקב | צילום: תומר הדר מצלמת מהירות. החוק טומן בחובו אפשרות לתיעוד עתידי מאוד נרחב של נהגים, כולל שימוש בסרטי מעקב, צילום: תומר הדר

עוד עולה מנוסח הצעת החוק כי "כל שוטר רשאי לתפוס בלי צו מעצר נהג העובר לנגד עיניו עבירה לפי סעיף 62 ו-63 אם אינו מגיד את שמו ומענו ואינו מציג את רשיונו כנדרש לכך, או אם אין על הרכב סימן זיהוי כנדרש". עם זאת, לפי לשון ההצעה, סעיף זה אינו עומד בחוק סדר הדין הפלילי.

מעבר לכך, קובעת ההצעה כי גם מקרים בהם שוטרים כלל לא ראו את העבירה מתבצעת יכולים להעניק שלילה מנהלתית של שלושה חודשים לנהגים. החוק קובע בנוסף שורה ארוכה של עונשים לנהגים עבריינים: כך, נהגים שהורשעו בנהיגה כשבדמם נמצא קנביס,או אלכוהול, ייפסל לנהיגה אוטומטית לחצי שנה.

מעבר לכך, קובעת הצעת החוק שורה ארוכה של פסילות אוטומטיות לנהגים על שלל עבירות. לדוגמה: על הפקרת פצוע אחרי פגיעה, נהיגה במהירות של מעל המהירות המותרת בעיר ומעל המהירות המותרת מחוץ לעיר וחציית מעבר רכבת שלא כחוק, תינתן אוטומטית פסילה של שלושה חודשים-לפני משפט. הצעת החוק החדשה גם מחמירה עם נהגים המעוניינים להגיע לבית המשפט כדי להישפט, במקום להודות באופן אוטומטי שביצעו את העבירה. כך, הצעת החוק קובעת שנהג שמבקש להישפט, ובכך לדחות במספר חודשים את תשלום הקנס עד מועד המשפט, יידרש להפקיד ערבות בבית המשפט בגובה הקנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אין מילים.מר נתניהו לאן אתה רוצה להגיע???.
מיום ליום חברי הכנסת המשועממים ממציעים רעיונות חדשים לעשוק את אזרחי מדינת ישראל.הם לא אשמים אנחנו הציבור אשם צריך מהפך במדינה תתחילו להתעורר.בשבוע הבא מתחילים להתחבר למוניי חמצן ותשלמו מס על האויר שאתם נושמים,מדינה הזויה.
מיכאל  |  27.10.14
20.
קנס בלי לראות את העבירה נועד להכשיר אכיפת וידאו בקטעי כביש
מדובר על אכיפה שתתבסס על מצלמות בקטעים שונים של הכביש שיחשבו את המהירות הממוצעת של המכונית בין המצלמות (כמו כביש 6) ככה לא יעזור להאט לפני המצלמה ולהאיץ אחריה הבעיה היא שהיום החוק לא מאפשר לתת קנס על עבירה שלא נראתה על ידי שוטר (כמו מהירות ממוצעת בין מצלמות) ולכן מנסים לשנות את החוק
איש אחד  |  26.10.14
19.
מדהים כיצד כנסת ישראל מכרסמת במעמדה עצמה
בשנים האחרונות כנסת ישראל אישרה כמה חוקים, הנוגדים את עקרון הפרדת הרשויות. חוק התעבורה החדש הוא רק אחד מאותם חוקים המכרסמים בדמוקרטיה. במקום להיות כלב השמירה על הדמוקרטיה, הפך בית המחוקקים לכלב נאמן של הרשות המבצעת. עקיפת הרשות השופטת, בידי המשטרה, צריכה להדאיג כל אזרח במדינת ישראל.
אבי  |  26.10.14
לכל התגובות