אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטפק: "שקיעת העולם במיתון ארוך? אני לא קונה את זה" צילום: בלומברג

סטפק: "שקיעת העולם במיתון ארוך? אני לא קונה את זה"

יו"ר מיטב-דש במאמר בנושא הטלטלה בשווקים הפיננסיים: "משקיע ששיעור המניות שהוא מחזיק בתיק נמוך ושיעור האג"ח הארוכות גבוה - צריך לשקול הגדלת רכיב המניות בארה"ב, אירופה ויפן"

22.10.2014, 12:43 | שי סלינס

"משקיע ששיעור המניות שהוא מחזיק בתיק נמוך עבורו ושיעור האג"ח הארוכות גבוה צריך לעשות שינויים מסויימים, מדודים והדרגתיים, במדיניות בפועל שעיקרם – הגדלה מסוימת והדרגתית בשוקי המניות של ארה"ב, אירופה ויפן", כך טוען יו"ר מיטב-דש, צבי סטפק במאמר בנושא הטלטלה בשווקים הפיננסיים. 

קראו עוד בכלכליסט

סטפק ממשיך: "בשלב זה יש לבצע את השינוי במניות של החברות הגדולות והמבוססות, והקטנה בשוקי האג"ח הממשלתיות והקונצרניות הארוכות הן בעולם והן בישראל, תוך ניצול רמות המחירים החדשות שנוצרו בשווקים".

סטפק מספק הסבר לירידות החדות בשווקים: "ההסבר הוא פשוט -השווקים עלו, ולא מעט, והם הזמינו תיקון. הם הזמינו אפילו ניעור של ממש. כל השאר הם תירוצים שהשוק נאחז בהם, טריגר לתיקון מתבקש, תיקון שהועצם ע"י צורך של קרנות גידור ממונפות וגופים אחרים שנקלעו לפוזיציה לא נוחה ונאלצו לבצע מה שקרוי Short squeezing, מה שהחריף את עוצמת המגמה והקצב המהיר שלה.  

צבי סטפק, צילום: אוראל כהן   צבי סטפק | צילום: אוראל כהן צבי סטפק, צילום: אוראל כהן

לגבי השאלה האם התיקון בשווקים מאחורינו, אומר סטפק כי קשה לתת תשובה על שאלה זו. "סביר להניח שכן, לפחות רובו, שכן מה שמניע את השווקים זו רמת הנזילות האדירה והיא תימשך, ובינתיים ההתאוששות הכלכלית בארה"ב, יחד עם ריבית אפסית תורמים לשיפור ניכר ברווחיות של החברות האמריקאיות, ופיחות היורו כלפי הדולר אמור לשפר מאוד את מצבן של יצואניות אירופאיות. יחד עם זאת, טלטלה מסוג זה שחוו השווקים וחוו המשקיעים נצרבת בתודעה, ולכן לא צריך לצפות גם למהפך מושלם תוך פרק זמן קצר. ואם בכל זאת הוא יקרה, זה יהיה מאוד לא בריא לשווקים", אומר סטפק.

סטפק טוען כי צריך לקחת בחשבון גורמים שעלולים לשהפיע על שוקי המניות כמו אבולה או מהלך רוסי אגרסיבי במזרח אירופה. "אלה מסוג הדברים שבלתי אפשרי לקבוע את סבירותם. ומעבר להם, יש, כמובן, את החשש מפני שקיעת העולם במיתון ארוך. אני לא קונה את זה", מדגיש סטפק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה