אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמח המרמן גייסה 12 מיליון שקל במניות

צמח המרמן גייסה 12 מיליון שקל במניות

חברת הנדל"ן למגורים העניקה בהנפקה דיסקאונט של 10% על מחיר המניה בשוק, והמניה נפלה ב-9.8% בסוף יום המסחר

22.10.2014, 19:31 | אורן פרוינד

אחרי שנה של יובש בענף הנפקות האקוויטי בקרב חברות הנדל"ן למגורים הישראליות, צמח המרמןהשלימה היום (ד') בהצלחה הנפקת מניות באמצעות גוף החיתום של רוסאריו קפיטל.  

קראו עוד בכלכליסט

צמח המרמן, בשליטת משפחות פייגלין, בן אברהם ומנור, גייסה 12 מיליון שקל באמצעות הנפקה של 1.4 מיליון מניות במחיר 8.5 שקלים. ערב ההנפקה עמד ההון העצמי של החברה על 108 מיליון שקל, מתוך סך מאזן של 693 מיליון שקל ולאחר ההנפקה ההון העצמי שלה עלה לסכום של 120 מיליון שקל.

החברה אמנם גייסה את כל הסכום שביקשה, אולם היא העניקה דיסקאונט משמעותי של 10% על מחיר המניה בשוק. זאת לנוכח הקשיים בשוק הנדל"ן בעקבות תכנית מע"מ 0 המתוכננת, של שר האוצר יאיר לפיד, שהכניסה להקפאה את מכירת הדירות בישראל.

מימין יצחק מנור וחיים פייגלין מימין יצחק מנור וחיים פייגלין מימין יצחק מנור וחיים פייגלין

"החלטנו לגייס הון ולא חוב מכיוון שרצינו לעודד סחירות במניה" אמר חיים פייגלין, מנכ"ל החברה ושותף בגרעין השליטה, בשיחה עם "כלכליסט". "אנו נמצאים במצב שהחברה אמנם ציבורית, אבל הסחירות היא נמוכה מאוד כי הציבור, שהחזיק עד כה ב־15% מהמניות, מאמין בחברה ולכן לא מוכר. כדי לעורר יותר עניין החלטנו להזרים יותר מניות בשוק, זה חיזק את ההון שלנו ובנוסף הכניס לנו גופים מוסדיים" הוא מסביר.

את ההנפקה מטעם החברה הובילה עדי פארי הרפז, סמנכ"לית הכספים. לדבריה, "הנפקת המניות תאפשר לצמח המרמן להרחיב את הפעילות שלה בענף הבנייה בהתמקדות על שוק המגורים הישראלי". צמח המרמן פעילה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל מכרמיאל ונהריה בצפון ועד אשקלון בדרום. לחברה יש צבר של 24 פרויקטים בהיקף כספי כולל של כ־2.8 מיליארד שקל עם הכנסות צפויות של כ־ 2.5 מיליארד שקל.

מנתונים של בית ההשקעות רוסאריו קפיטל, בניהולם של ליאור פייס ונגה קנז, עולה כי עד כה גויסו 1.6 מיליארד שקל בשנת 2014 באמצעות הנפקות אקוויטי. ההנפקות הבולטות היו של חברות סקייליין, מקבוצת מישורים של גיל בלוטרייך, שגייסה במרץ 70 מיליון שקל בהנפקה ראשונית (IPO), חברת אינרום תעשייה, שגייסה ביוני האחרון 354 מיליון שקל בהנפקה ראשונית ואלוני חץ שגייסה בתחילת אוקטובר 105 מיליון שקל.

 

ב־12 החודשים האחרונים מניית צמח המרמן עלתה ב־50%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות