אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצגה: "המוגבלים", תיאטרון בית ליסין צילום: דניאל קמינסקי

הצגה: "המוגבלים", תיאטרון בית ליסין

גור קורן כתב מחזה אמיץ, שנון ומלא הומור שניכרות בו אהבת התיאטרון ואהבת האדם באשר הוא אדם

23.10.2014, 09:37 | מאיה נחום שחל

מה: תיאטרון בית ליסין מעלה את המחזה של גור קורן בבימוי גלעד קמחי, עם יורם טולדנו, ענת מגן־שבו, יניב ביטון, אפרת בוימולד, נדב נייטס, אורנה רוטברג, יניב לוי, דיקלה הדר, אופיר וייל, ליאור גרטי, חי מאור ואורטל אוחיון.

העלילה: במסווה של סלון כלות פועלת משפחת פשע שנתקלת בקשיים להעביר משלוח של 5 ק"ג סם למקדוניה. בעודם שוברים את הראש כיצד לבצע את המשימה, הם נתקלים בלהקת התיאטרון הקהילתי של אנשים בעלי מוגבלויות שמנסים לגייס כסף עבור נסיעה לפסטיבל בינלאומי במקדוניה, חרף קיצוץ תקציב משרד הרווחה, שם יעלו את "רומיאו ויוליה".

מחזה אמיץ, שנון ומלא הומור שניכרת בו אהבת התיאטרון ואהבת האדם, צילום: דניאל קמינסקי מחזה אמיץ, שנון ומלא הומור שניכרת בו אהבת התיאטרון ואהבת האדם | צילום: דניאל קמינסקי מחזה אמיץ, שנון ומלא הומור שניכרת בו אהבת התיאטרון ואהבת האדם, צילום: דניאל קמינסקי

משפחת ג'ורנו מציעה עצמה כספונסר ללהקת המוגבלים שהופכת אותם לאנשים טובים יותר, וברקע סכסוכים בין משפחות פשע, קצת אקטואליה וביקורת על המדינה, כמה תובנות על תיאטרון וכמובן סיפור אהבה.

דבר המבקרת: אני מודה שהחסרתי פעימה ברגע שעלו קבוצת בעלי המוגבלויות לבמה מחשש שיעשו מהם צחוק, אבל מהר הם הפכו לגיבורים אנושיים, החששות הוסרו והגבולות היטשטשו. קורן כתב מחזה אמיץ, שנון ומלא הומור שניכרות בו אהבת התיאטרון ואהבת האדם באשר הוא אדם, וקמחי הנפלא לקח את המשימה הלא פשוטה וביים את המחזה ברגישות ובתבונה. הוא הפגיש את הקבוצות הסטריאוטיפיות של בעלי מוגבלויות ופושעים, הפך אותן לדמויות אנושיות ומלאות תוכן, וצלח את המעברים החדים בין רגעים קומיים לדרמטיים. לרשותם הועמדה שורת שחקנים נפלאה: טולדנו, מגן־שבו וביטון הם משפחת העבריינים הכי מקסימה שפגשתי, ושומר הראש מאור הוא תגלית מפתיעה. הדר הנהדרת היא הבמאית שמנהיגה בכישרון את חבורת "המוגבלים", שמתוכם שבו את לבי במיוחד לוי ורוטברג הנפלאים. ומילה לתפאורה המקסימה של לילי בן נחשון, לתלבושות הנפלאות של אולה שבצוב, לתאורה הקסומה של קרן גרנק והמוזיקה של אמיר לקנר, שמשלימות את חוויית הצפייה.

שורה תחתונה: מצחיק, מרגש ומעורר מחשבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות