אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריל לינץ' בתחזית אופטימית על טבע: המניה תזנק ב-17% צילום: אוראל כהן

מריל לינץ' בתחזית אופטימית על טבע: המניה תזנק ב-17%

האנליסטים של הבנק מעודדים משיעור המעבר של החולים לגירסה החדשה של הקופקסון ומהעובדה כי טרם הושקה גירסה גנרית בארה"ב לתרופה המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה

23.10.2014, 13:53 | שי סלינס

מריל לינץ' העלה היום (ה') את מחיר היעד למניית טבעל-62 דולר למניה והותיר את ההמלצה על "קניה". מדובר בפרמיה של 17% על מחיר המניה אתמול בנעילת המסחר בניו יורק וגבוה בדולר אחד לעומת מחיר היעד הקודם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הבנק, הסיבה העיקרית להעלאת המחיר קשורה לאי כניסת גירסאות גנריות לתרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה בארה"ב - הקופקסון. "הצפי שלנו הוא כניסה של גרסאות גנריות בארה"ב לקופקסון ברבעון הרביעי של השנה, בהשוואה להערכה הקודמת שדיברה על הרבעון השלישי", כותבים במריל לינץ'.

כמו כן מציינם במריל לינץ' כי הם התרשמו משיעור המעבר של החולים לגירסה החדשה של הקופקסון (40 מ"ג) שניתנת למטופלים 3 פעמים בשבוע, לעומת פעם ביום בגירסה הקודמת. בבנק צופים כי שיעור המעבר של מטופלים לגרסה החדשה יעמוד על 55% ברבעון הרביעי של 2014, בהשוואה להערכה הקודמת שעמדה על 50% ונמוך מהיעד שהציבה לעצמה טבע העומד על 65%.

קופקסון 40 מ"ג של טבע קופקסון 40 מ"ג של טבע קופקסון 40 מ"ג של טבע

עוד מציינים במריל לינץ' כי מומלץ לשים לב לתרופה של ביוג'ן, טקפידרה (Tecfidera) לטרשת נפוצה וטוענים כי נורה אדומה נדלקה בדוחות ביוג'ן שפורסמו אתמול - גם לגבי הצמיחה במכירות התרופה וגם לגבי הבטיחות שלה. במריל לינץ' מתייחסים לדיווח אתמול של ביוג'ן אתמול שמטופל בתרופת הדגל שלה לטרשת נפוצה, TECFIDERA, נפטר מסיבוך PML. מדובר בסיבוך משמעותי ראשון שיתכן שיש לו קשר לתרופה. ההשפעה על טבע נובעת כיוון ותרופה זו מהווה את התחרות המשמעותית ביותר לקופקסון של טבע. עם זאת, מכיוון וה-TECFIDERA כבר מטפלת במעל ל-100 אלף חולים, ואין דיווחים נוספים על פגיעה בחולים, אין צפי שאירוע נקודתי זה יעכב את הצמיחה המהירה של התרופה, שצפויה לעקוף את המכירות של הקופקסון במהלך השנה הבאה.

כמו כן, מתייחסים בטבע לשינויים בחברה וכותבים כי "אנחנו אוהבים את התחושה שמספקת ההנהלה לגבי הדחיפות של להוציא לפועל את תוכניות ההתיעלות שלה שכוללת בין השאר קיצוץ בעלויות".

טבע תפרסם בעוד שבוע את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה. במריל לינץ' צופים כי החברה תציג רווח נקי של 1.2 דולרים למניה והכנסות של 5.04 מיליארד דולר. מדובר בתחזית נמוכה במעט מהתחזיות בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות