אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק חתמה עם Medivation האמריקאית על הסכם למסחור התרופה לטיפול בסרטן צילום: אוראל כהן

קיורטק חתמה עם Medivation האמריקאית על הסכם למסחור התרופה לטיפול בסרטן

זאת בסכום של עד 335 מיליון דולר; בין היתר, צפויה החברה הבת של כלל ביוטכנולוגיה לקבל תמלוגים שנתיים של 5%-11% ממכירות התרופה - בכפוף להעמדת ערבות ועמידה באבני דרך

24.10.2014, 10:18 | ניר צליק

קיורטק, החברה הבת של כלל ביוטכנולוגיה (53%), חתמה עם Medivation האמריקאית על עסקת למסחור התרופה שהיא מפתחת לטיפול בסרטן, זאת בסכום של עד 335 מיליון דולר. Medivation היא חברת ענק הנסחרת לפי שווי של 7.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי העסקה, קיורטק תקבל באופן מיידי 5 מיליון דולר, 85 מיליון דולר נוספים יועברו לה על עמידה באבני דרך ולבסוף החברה תוכל לקבל 245 מיליון דולר אם התרופה תעמוד ביעדי מכירות. היעד המינימלי לאבן דרך זו הוא מכירות של 400 מיליון דולר בשנה לתרופה. בנוסף תקבל קיורטק תמלוגים שנתיים של 5%-11% ממכירות התרופה.

כחלק מהעסקה דרשה Medivation העמדת ערבות לטובתה על ידי כלל ביוטכנולוגיה לעמידה במצגים ובהתחייבויות, ובמידה שכלל ביוטכנולוגיה לא תעמיד את הערבות, התשלום המיידי יופחת ל-3 מיליון דולר והתמלוגים מהתרופה יופחתו ל-4%-10%. Medivation תוכל להחליט עד ה-19 בדצמבר אם ברצונה להמשיך או להפסיק את ההסכמים.  

המנכ"ל ראובן קרופיק המנכ"ל ראובן קרופיק המנכ"ל ראובן קרופיק

CT-011 הוא נוגדן חד-שבטי אנושי המפותח כמוצר המוביל של החברה, ונועד לטיפול במחלות דם ממאירות וגידולים מוצקים באמצעות ויסות מערכת החיסון. הוא נבדק במספר מחקרים קליניים בשלב 1 ובשלב 2 להתוויות סרטן שונות, כולל לימפומה אגרסיבית מסוג DLBCL, סרטן המעי הגס ומלנומה גרורתית, וכן במחקרים קליניים נוספים המבוצעים על ידי חוקרים שונים. בחודש ספטמבר 2011 הודיעה קיורטק על הצלחה בניסוי שלב 2 שערכה החברה בטיפול בנוגדן שהיא פיתחה בטיפול בלימפומה אגרסיבית. קיורטק השלימה עד כה ארבעה ניסויים בשלב 2 לטיפול בסרטני דם ומבצעת ניסויים נוספים באינדיקציות שונות. 

טבע נכנסה להשקעה בקיורטק ב-2006, והחליטה להפסיק את ההשקעה בחברה בתחילת 2013. עבור כלל ביוטכנולוגיה מדובר בחותמת אישור מהותית מחברה גדולה בתחום הסרטן, אחרי הבעיות שנוצרו בחברה הבתאנדרומדה, המפתחת תרופה לסוכרת נעורים, על רקע האשמות כי הנתונים הסטטיסטיים בניסויים שביצעה החברה שונו. העובדה כי ענקית אמריקאית חתמה על הסכם מול כלל ביוטכנולוגיה למרות אותה פרשה מעידה כי הבעיות באנדרומדה היו ספציפיות לחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תגובה ל-2 זה הסוף של פולאר תקשורת
אם בנתה על קיורטק אז העסקה הזו תרסק את התקוות שלה כי קיורטק בדרך לאבדון. מקורות שלי מסרו שככל הנראה ב-19 לדצמבר תודיע מדיווישן על ביטול העסקה אחרי בדיקת הנאותות שתעשה. קיורטק זה כשלון מהדהד ולכן גם הסכומים המגוכחים. ראיתי חברות כמו כלל ביו סמסחרו את אותה סוג של תרופה לסוגים אותם סוגים עם אבני דרך של 1.3 מיליארד דולר ו-1.7 מיליארד דולר.
ווו  |  26.10.14
2.
חברת פולאר תקשורת מושקעת בקריוטק !!!
יש בחברה 46 מיליון שח , נסחרת בשווי 43 מיליון ............. החברה מחזיקה 4% בקיורטק וע"פ אבני הדרך בכתבה זו יכולה לקבל עד 60 מיליון שח לפי חלקה בהשקעה יש לחברה עוד קרנות הון ואחזקות פרטיות איכותיות במחיר עלות 20 מיליון במאזן נסחרת להערכתי ב 50% משוייה האמיתי ..... ממתינים לדיבידנד ענק שיאשרר זאת
רן  |  24.10.14