אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקרה ראשון של אבולה בניו יורק: רופא שהגיע ממערב אפריקה מאושפז צילום: Getty images

מקרה ראשון של אבולה בניו יורק: רופא שהגיע ממערב אפריקה מאושפז

הרופא קרייג ספנסר בן ה-33, מאושפז בבית החולים בלוויו במנהטן ונמצא בבידוד לאחר שחש בעייפות וחום גופו עלה

24.10.2014, 09:32 | בלומברג

רופא מניו יורק חלה באבולה לאחר שחזר מעבודה הומניטארית במערב אפריקה. כעת הרשויות מתחקות אחר פעולותיו האחרונות בניו יורק וגורמים רשמיים מבטיחים כי הסיכוי להידבק בעקבות הגעתו הוא מינימלי.

קראו עוד בכלכליסט

זהו מקרה האבולה הראשון שזוהה בעיר המאוכלסת ביותר בארה"ב. הרופא קרייג ספנסר בן ה-33, מאושפז בבית החולים בלוויו במנהטן ונמצא בבידוד. גורמים רשמיים מבצעים מעקב אחר כל מי שבא במגע איתו כשנסע ברכבת התחתית של ניו יורק, שיחק באולינג ועמד במגע פיזי קרוב לחברים.

ספנסר הגיע לניו יורק ב-17 באוקטובר ואתמול (ה') חש בעלייה בחום גופו ובעייפות יוצאת דופן. הוא הודיע מיד לארגון "רופאים ללא גבולות", כך אמרה לבלומברג ראש נציבות הבריאות של ניו יורק, מרי באסט. הארגון יצר קשר עם הרשויות וספנסר פונה לבית החולים. מקרה זה מדגיש ביתר שאת את הקושי הרב לשלוט בהתפשטות המחלה, וייתכן שהדבר יביא לדיון מחודש על דרכים להגן על ארה"ב מפניה. "אנו מוכנים ככל שניתן להיות מוכנים בנסיבות אלו. ניו יורק היא עיר בעלת אוכלוסייה צפופה. אולם כמה שיודעים יותר לגבי העניין, כך זה פחות מפחיד", אמר מושל ניו יורק אנדרו קומו.

ספנסר, רופא חירום בבית החולים הפרסביטריאני של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, הוא האדם השני בארה"ב שאובחן כנגוע באבולה, לאחר שהגיע ממערב אפריקה שבה נדבקו למעלה מ-10,000 איש במחלה וכמעט מחצית מהם מתו. בדאלאס שבטקסס נפטר תומאס אריק דאנקן מהמחלה וזאת לאחר שהדביק שתי אחיות שטיפלו בו. שתיהן מאושפזות.

ספנסר ביקר בגינאה, אחת מהמדינות שהוכו קשה במגיפה, זאת במסגרת התנדבותו בארגון "רופאים ללא גבולות". בית החולים שבו עבד בניו יורק הודיע כי לא בא במגע עם חולים מאז שחזר לארה"ב. רשויות הבריאות מסרו כי הן מאמינות שרק ארבעה אנשים שבאו עמו במגע קרוב נמצאים בסיכון. צוות מיוחד למלחמה במחלות (CDC) נשלח לניו יורק מיד עם קבלת ההודעה על אשפוזו, כדי לסייע בטיפול ובניטור הנגיף.

רשויות ניו יורק כבר כמה חודשים מתכוננות למקרה הראשון של אבולה בעיר ולאחרונה הורו לכל בתי החולים בעיר לנהל תרגילי חירום ולרענן את נהלי הבטיחות שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות