אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסקייטבורד המרחף מ"בחזרה לעתיד" הופך למציאות

חברת ארקס פקס מקליפורניה רצתה לגייס 250 אלף דולר עבור ייצור הסקייטבורד, אך הקמפיין שלה זכה להצלחה והיא השיגה 345,665 דולר בתוך 3 ימים. איך זה עובד? צפו

25.10.2014, 10:14 | שירות כלכליסט
הסקייטבורד המרחף (Hoverboard), שכיכב בסדרת סרטי "בחזרה לעתיד", בדרך להפוך למציאות. חברת ארקס פקס (Arx Pax) מקליפורניה פצחה בקמפיין מימון המונים במטרה לגייס 250 אלף דולר עבור הייצור של הסקייטבורד המרחף "הנדו". הקמפיין זכה להצלחה והחברה גייסה 345,780 דולר בתוך 5 ימים, כשנותרו לקמפיין עוד 49 יום עד סיומו. תורמים של 10 דולר יזכו למגנט וסטיקר, כשהתורמים של 25 דולר כבר ישודרגו ויקבלו חולצה. התורמים הנדיבים יותר של 100 דולר יזכו לרכב במשך 5 דקות על הסקייטבורד המרחף.

"הנדו" הסקייטבורד המרחף , צילום: Arx Pax "הנדו" הסקייטבורד המרחף | צילום: Arx Pax "הנדו" הסקייטבורד המרחף , צילום: Arx Pax

בשלב זה הסקייטבורד יכול לרחף כ-2 סנטימטרים מעל למדרכה. הטכנולוגיה מאחורי המכשיר מבוססת על ארבעה מנועי ריחוף בצורת דיסק. המגנטים העגולים האלה יוצרים שדה מגנטי שדוחף נגד עצמו, וגורם להרמת הסקייטבורד מהקרקע. פירוש הדבר שהסקייטבורד המרחף יפעל רק על סוגים מסוימים של רצפות, כמו רצפות מנחושת או אלומיניום. "הסקייטבורד המרחף הוא מרתק ומלהיב כאחד. הטכנולוגיות שיכולות לאפשר זאת כבר קיימות, אבל עד כה אף אחד לא שילב ביניהן כדי לקדם את הסקייטבורד המרחף", נכתב בעמוד הקיקסטארטר של החברה. "הנדו משלב ביניהן, והסקייטבורד המרחף שלנו פועל כמעט בכל הדרכים שהעלינו על הדעת. אך הפיכתו למושלם דורשת עוד קצת זמן ומשאבים".

המשאבים אמורים לעזור לממן מפעל לייצור הסקייטבורד, וכן ישמשו למחקר ופיתוח ולהעסקת מהנדסים נוספים. בחברה הבטיחו כי הייצור יתרחש בקליפורניה, אך החלקים יירכשו ממספר ספקים בינלאומיים. הדגם הנוכחי עליו עובדת החברה הוא האבטיפוס ה-18 במספר שהיא ייצרה, והוא יכול לשאת עד 135 ק"ג במשך עד 15 דקות.

ג ג'יל וגרג הנדרסון מייסדי הנדו | צילום: Arx Pax ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות