אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשש מפיטורים ראשונים בשל היערכות לחוק המזון: אסם תצמצם מחלקה ובה 23 עובדים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

חשש מפיטורים ראשונים בשל היערכות לחוק המזון: אסם תצמצם מחלקה ובה 23 עובדים

ועד העובדים טוען כי בכוונת החברה לפטר את עובדי המחלקה. אסם: "נבחן שיבוצם בתפקידים אחרים"

25.10.2014, 22:34 | נורית קדוש

במסגרת ההיערכות לכניסת חוק המזון לתוקף בעוד שלושה חודשים הודיעה בימים האחרונים אסם לעובדי מחלקת השוק המאורגן בחטיבת הסחר המטפלים ברשתות השיווק כי המחלקה תיסגר, כך נודע ל"כלכליסט". ועד העובדים בחברה טוען כי מדובר למעשה בפיטוריהם של 23 העובדים במחלקה. אם אכן יפוטרו העובדים יהיו אלה הפיטורים המשמעותיים הראשונים בקבוצת אסם בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

תפקידם של עובדי ומנהלי מחלקת השוק המאורגן בחטיבת הסחר הוא, בין היתר, לנהל את מבצעי ההנחות והפעילויות יחד עם הקמעונאים, לטפל בפלנוגרמות (חלוקת שטחי המדף) ובנראות בחנויות. חוק המזון המצמצם את מרחב הפעילות של הספקים בחנויות הקמעונאים, מרוקן מתוכן את תפקידם של אנשי מחלקת השוק המאורגן וניתן להעריך כי זאת הסיבה להחלטת אסם. החשש מפני גל פיטורים בעקבות חוק המזון משותף גם לעובדים בחברות מזון נוספות.

עובדות אסם במהלך סידור מדפים, צילום: דימטרי שבצי עובדות אסם במהלך סידור מדפים | צילום: דימטרי שבצי'נקו עובדות אסם במהלך סידור מדפים, צילום: דימטרי שבצי

"מהלך זה מסכן את פרנסתם של עשרות עובדים באסם שרובם המכריע כבר עבר את גיל 40 ושעבדו ותרמו לחברה שנים רבות", כתב בדף הפייסבוק שלו אליעזר בלו, נציג ההסתדרות החדשה המייצג את ועדי אסם. בלו הוסיף כי "הודעתי למנכ"ל אסם סחר על כוונתנו להכריז סכסוך עבודה ולהילחם במהלך נפסד זה". עוד נודע כי בנוסף כינסה אסם את הסדרניות המסדרות את מוצריה ברשתות המזון הפרטיות, לקראת כניסת החוק האוסר המשך פעילות זאת. בחברה התקשו להשיב לשאלות הסדרניות באשר להמשך העסקתן.

מאסם נמסר: "בשל המגבלות שמטיל חוק המזון יהיה צורך לשנות את תפקידיהם של כ־20 עובדים. אין כוונה לסגור את מחלקת השוק המאורגן ואסם בוחנת, בשיתוף עם העובדים, אלטרנטיבות לתפקידים אחרים בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
עובדים=נכס, עובדים לא נטל, על תסחטו ואל תאיימו בפיטורי עובדים כנסו
הגיע הזמן שבעלי עסקים , חברות והמדינה תתייחס לעובדים כנכס בלעדי העובדים אין מדינה אין חברות ואין עסקים אז בבקשה אל תאיימו בפיטורי עובדים בזכות העובדים אתם עשירים בזכות העובדים יש לכם רווחים בזכות העובדים יש מיסים לממן את התקציבים של הממשלה הגיע הזמן לכבד את העובדים לתת להם תאנים נורמליים ומשכורות ראויות תקבלו עובדים יותר טובים עם תפוקות יותר טובות ויותר רווחים לבעלי העסקים והחברות זו לא חוכמה להרוויח או לעשות עסקים כשאתה מונופול או מקושר לרגולטורים זו הדרך הקלה אלה רווחים לזמן קצר אבל יש לך עסק או חברה שבנויה לא נכון כלכלית ובמשבר הראשון היא לא תתקיים ותעוף לכל הרוחות עדיף שתבנה את העסק שלך על עובדים מיומנים על מרכת יעילה על שווקים נכונים על מוצרים איכותיים ותחרותיים בעזרת העובדים המיומנים והמרוצים מהשכר ומהיחס תוכל לעבור כל מכשול לאורך תקופות ארוכת תהיה רווחי
אפשר אחרת  |  26.10.14
21.
השקרנים למדו מממשלות, שתמיד מקצצות קודם באמבולנסים ומכבי אש
כדי לעורר "חשש" מכל צמצום תקציבי. העובדה שאי אפשר לשנות היא שרק לפני 5 שנים, ישראל היתה זולה ואירופה יקרה. והנה, בלי שום שינוי במבנה התמחורי, המצב התהפך. זה בולט במיוחד בפירות וירקות. אז כן, אני קורא להם שקרנים. ותכלס, לא מעניין אותי הצגות היחצנות שלהם. שהמשווקים ידונו מול היצרנים. זה לא התפקיד שלי לנהל להם את העסק או להבין מי אשם בתוצאה. המחירים ירדו, והרבה. ועוד יותר הרבה אם זה יקרה בגללנו, הצרכנים. עדיף להם "לשחרר" מרצונם.
עמית  |  26.10.14
לכל התגובות