אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ותודה למשקיעים: מרקסטון הפחיתה החוב ב-54 מיליון דולר צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

ותודה למשקיעים: מרקסטון הפחיתה החוב ב-54 מיליון דולר

קרן ההשקעות, שנקלעה לחובות עתק של 220 מיליון דולר, הצליחה לגייס ממשקיעיה ברחבי העולם 80 מיליון דולר. הערך הנכסי הנקי של פעילותה עלה ל-146 מיליון דולר

26.10.2014, 07:34 | רחלי בינדמן

קרן מרקסטון, שסיימה את 2013 עם חובות עתק של 220 מיליון דולר, דיווחה למשקיעיה כי הערך הנכסי הנקי של פעילותה (שטרם מומשה) עלה ל־146 מיליון דולר. זאת כתוצאה מהפחתת נטל החובות ב־54 מיליון דולר ושינווי שווי נכסים מינורי שהופע בעיקר מהפרשי מטבע.

קראו עוד בכלכליסט

 

בדו"חות המחצית הראשונה של 2014, שהופצו למשקיעים והגיעו לידי "כלכליסט", מדווחת הקרן שקריאתה למשקיעי הקרן להזרים 95 מיליון דולר לפני כחצי שנה נענתה ברובה. בתחילה הוזרמו 73 מיליון דולר, בעיקר על ידי משקיעים זרים (קרנות פנסיה אמריקאיות גדולות) אך לאחר מכן הזרימו גם רוב המשקיעים הישראלים את חלקם ובסך הכל גוייסו 80 מיליון דולר ששימשו להפחתת רמת המינוף הגבוהה של הקרן.

בקרן, אותה מנהל השותף רון לובש, מציינים כי הם מצפים להשלמת מכירת האחזקה (20.7%) בחברת נילית ללאומי פרטנרס עד סוף הרבעון הרביעי של 2014 עם צפי לתמורה של כ־65 מיליון דולר (שחלקה תלויה בביצועים עתידיים של החברה). השווי של נילית בספרים עלה מ־43 מיליון דולר ב־16 מיליון דולר תודות להפחתת נטל החובות, נכון לסוף 2013. כשעסקת המכירה תושלם, יתרת החוב של נילית תעמוד על 100 מיליון דולר.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

עוד מדווחת הקרן כי החובות למחזיקי האג"ח של חברת אמפיק, שדרכה מחזיקה מרקסטון ב־20.3% בבית ההשקעות פסגות, שולמו אף הם במועדם ולכן פניית מחזיקי האג"ח לבית המשפט בנושא נמחקה. סך החוב של אמפיק עומד כעת על 30 מיליון דולר. הקרן מדווחת על המשך מגעים מול קרן איפקס, המחזיקה ביתרת האחזקות בפסגות, לרכישת חלקה של מרקסטון בבית ההשקעות, זאת לצד שקילת אפשרויות נוספות.

באחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי אפשרות שעומדת על הפרק היא הנפקת אחזקות מרקסטון בפסגות. לבסוף מדווחת הקרן כי לצד השיפור בנטל החוב היא גם פועלת לצימצום עלויות הפעילות ולאחרונה עברה למשרד קטן וצנוע יותר קומה מתחת למשרד הקודם ברמת החייל בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות