אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקס אנד ספנסר תבנה את הגג הסולארי הגדול בבריטניה

מרקס אנד ספנסר תבנה את הגג הסולארי הגדול בבריטניה

רשת בתי הכלבו מעריכה שהפאנלים שיוצבו על גג המרכז הלוגיסטי הראשי שלה יספקו מחצית מצריכת החשמל שלו. מתכוונת לצרוך מחצית מהאנרגיה שלה ממקורות מתחדשים עד 2020

26.10.2014, 08:48 | שירות כלכליסט

רשת בתי הכלבו הבריטית מרקס אנד ספנסר תבנה את חוות הפאנלים הסולאריים הגדולה ביותר שממוקמת על גגות הממלכה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח ביומון הבריטי "הגרדיאן", החווה שנבנית על גג המרכז הלוגיסטי של הרשת מחוץ לעיירה קסל־דונינגטון תכיל 24 אלף פאנלים פוטו־וולטאיים. במרקס אנד ספנסר מעריכים שבמהלך שעות היום היא תוכל לספק מחצית מהחשמל שצורך המרכז הלוגיסטי, שממנו מופצת הסחורה לכל חנויות הרשת בבריטניה וללקוחות שקנו מוצרים באתר האינטרנט שלה.

בניית החווה היא חלק מתוכנית אנרגטית רחבת היקף של מרקס אנד ספנסר, שבמסגרתה שואפת החברה לצרוך מחצית מהחשמל שלה ממקורות מתחדשים עד שנת 2020. הרשת כבר חתמה על חוזה לרכישת חשמל מתחנות כוח שמייצרות חשמל מפסולת ומתכוונת להקים עוד חוות סולארית בשנה הבאה.

התקנת מערכת סולארית על גג אחת מחנויות הרשת התקנת מערכת סולארית על גג אחת מחנויות הרשת התקנת מערכת סולארית על גג אחת מחנויות הרשת

בשנים האחרונות מנצלות קמעונאיות בריטיות רבות את השטח הגדול שתופסות חנויותיהן והמרכזים הלוגיסטיים שלהן כדי לבנות פאנלים סולאריים על הגגות. נוסף על הניצול היעיל של השטח, הקמעונאיות מצליחות להפחית בכך את הוצאות האנרגיה ולשפר את תדמיתן בעיני הצרכנים והממשלה.

ענקית המרכולים טסקו בנתה פאנלים סולאריים על כל המרכזים הלוגיסטיים של המותג Fresh & Easy שהיא הפעילה בארה"ב בעשור הקודם. ענקית מרכולים אחרת, סיינסברי, נחשבת ליצרנית האנרגיה הסולארית הלא מסחרית הגדולה באירופה. מספר הפאנלים הסולאריים שמותקנים על גגות חנויותיה ומרכזיה הלוגיסטיים עתיד להגיע ל־17 אלף ב־אביב הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות