אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הבנקים באירופה בסכנת קריסה? 25 בנקים נכשלו במבחני הלחץ צילום: בלומברג

האם הבנקים באירופה בסכנת קריסה? 25 בנקים נכשלו במבחני הלחץ

לפי הבנק המרכזי באירופה ל-14 בנקים עדיין חסר הון בהיקף של 9.5 מיליארד יורו. בין הבנקים שנכשלו: 3 בנקים מיוון, 9 מאיטליה ו-3 מקפריסין. עברו את המבחן: RBS, לוידס, ברקליס ו-HSBC

26.10.2014, 13:22 | שי סלינס

האם המערכת הבנקאית באירופה נמצאת בסכנת קריסה? לפי מבחני הלחץ של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) - נכון לתחילת 2014, כ-25 בנקים בגוש היורו לא עומדים במבחנים ונדרשו לגייס הון בהיקף כולל של 25 מיליארד יורו (31.7 מיליארד דולר).  

עם זאת, מציינים בבנק המרכזי כי חלק מהבנקים כבר גייסו את ההון שנדרש, כך שנכון להיום ל-14 בנקים עדיין חסר הון בהיקף של 9.5 מיליארד יורו על מנת לעמוד בתנאים שכוללים יחס הון ליבה של 5.5% לפחות.

הבנקים שנכשלו כוללים 3 בנקים מיוון, 9 מאיטליה, 3 מקפריסין 2 מסלובניה, 2 מבלגיה ואחד מפורטוגל. מבין הבנקים שעברו את המבחן ניתן למצוא את עברו את RBS, לוידס, ברקליס ו-HSBC. לבנקים ניתנה תקופה של בין 9-6 חודשים לגייס את ההון החסר, עם המלצה לפנות בראש ובראשונה לאופציית הגיוס בשוקי ההון.

במבחנים השנה השתתפו בסך הכל 123 בנקים מ-22 מדינות המכסים 70% מהמערכת הבנקאית באירופה.

"הבדיקה המעמיקה שביצע הבנק האירופי תחזק את אמון הציבור בסקטור הבנקאי. שינוי זה יביא בהמשך לגידול ברמת האשראי בגוש היורו, שיתמוך בחיזוקה של כלכלת הגוש", אמר היום ויקטור קונסטנסיו (Victor Constancio), סגן נשיא הבנק האירופי.

"ההערכה הכוללת אפשרה לנו לבצע השוואה בין הבנקים עם מוקדי פעילות שונים ובמיקומים שונים. מסקנות הבדיקה מאפשרות לנו להמשיך את הפיקוח על המערכת הבנקאית", אמר ראש מועצת הפיקוח בבנק האירופי, דניאל נוי (Daniele Nouy).

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות