אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מ-2015: הקמ"ג ישלם 21 מיליון שקל ארנונה לשנה לעיריית דימונה צילום: יריב כץ

החל מ-2015: הקמ"ג ישלם 21 מיליון שקל ארנונה לשנה לעיריית דימונה

היום ייחתם ההסכם בין הצדדים אצל מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר. זאת אחרי שנים בהם שילמה קמ"ג תשלום של 5.5 מיליון שקל בלבד

26.10.2014, 13:22 | רוני זינגר

הקרייה הגרעינית (קמ״ג) תחל לשלם החל מינואר 2015 סכום של 21 מיליון שקל דמי ארנונה שנתיים לעיריית דימונה. בשבוע שעבר חשף ״כלכליסט״ כי הצדדים הגיעו להסכם ארנונה חדש ולפיו במקום תשלום של 5.5 מיליון שקל, כפי ששילם הקמ״ג במשך שנים, ישתנה גובה הסכום ויעמוד על 21 מיליון שקל. הסכום נחשף רק היום בסמוך למעמד החתימה שיתקיים בין הצדדים אצל מנכ״ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, היום אחרי הצהריים. ביחד עם לוקר פעל להתוויית ההסכם המשנה למשרדו, יוסי קטריבס.

המרכז למחקר גרעיני בדימונה, צילום: אי פי איי המרכז למחקר גרעיני בדימונה | צילום: אי פי איי המרכז למחקר גרעיני בדימונה, צילום: אי פי איי

במשך שנים שילם הקמ״ג דמי ארנונה בסך מיליון שקלים בלבד למועצה אזורית תמר, אף שהוא נמצא בשטח העיר דימונה. לפני כעשור תוקן הדבר, והקמ״ג החל לשלם לדימונה סכום גבוה מעט יותר שעמד על 5.5 מיליון שקל. עם זאת, מדובר בסכום שמקורו בהסכמי פשרה ואינו מתבסס על מפות מדידה של השטח הריאלי עליו מתפרסם הקמ״ג.

לאחר שנכנס ראש העיר החדש של דימונה, בני ביטון, לתפקידו לפני כשנה, החליט לבדוק את הנושא ומפות מדידה שבדקו אנשיו העלו כי סכום הארנונה שעל הקמ״ג לשלם עומד על כ-20 מיליון שקל. ביטון החליט לוותר על שיחות פשרה כפי שהיה נהוג בעבר, ופתח בהליך משפטי נגד הקמ״ג. בעקבות זאת, פנו אנשי הקרייה הגרעינית למשרד הפנים וביקשו תיווך בעניין מחוץ לכתלי בית המשפט. כך נכנסו לתמונה אנשי משרד ראש הממשלה שהתוו את ההסכם החדש בשיתוף עם הצדדים.

בסיומו כאמור סוכם כי הקמ״ג ישלם סכום שהוא למעשה פי ארבעה ממה שהתרגל לשלם עד כה. ״אני מרגיש עשינו תיקון עוול היסטורי. אני ראש עיר לוחמני והשגתי את זה עבור העיר שלי. שנים קיבצנו נדבות בזמן שבתל אביב גובים ארנונה של עשרות מיליונים מבסיסי הקריה, למה אנחנו שונים?״, אמר ראש העיר דימונה ביטון.

מהקמ״ג אישרו בשבוע שעבר את הפרטים וציינו כי בינם לבין דימונה מתקיימים יחסי שיתוף פעולה מצויינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות