אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתגעגעים לחגים? המדינות בהן תקבלו פי 2 חופשות חג מבישראל

מתגעגעים לחגים? המדינות בהן תקבלו פי 2 חופשות חג מבישראל

עובדים בהודו ובקולומביה מקבלים 18 ימי חופש לרגל חגים בכל שנה, בפינלנד חוגגים 15 ימים, ואפילו בארה"ב הממשל הפדראלי מעניק לעובדים יותר ימי חג מאשר בארץ

26.10.2014, 16:38 | מעין מנלה

מתגעגעים לחגים או שהם היו ארוכים מדי לדעתם? אם הייתם עובדים בקולומביה או בהודו, הייתם זכאים ל-18 ימי חופש לרגל חגים, מספר כפול מזה שמגיע לעובדים בישראל. לפי דו"ח הטבות והנחיות תעסוקה בינלאומיות (Worldwide Benefit and Employment Guidelines) שפרסמה חברת הייעוץ מרסר (Mercer) העובדים בהודו ובקולומביה זכאים למספר הגדול ביותר של ימי חופשות חג, בעוד שבמקסיקו העובדים מקבלים את המספר הקטן ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

בישראל עובדים זכאים לתשלום מלא עבור 9 ימי חג אשר אינם חלים בשבת. החגים בהם זכאים לימי חג הם שני ימי ראש השנה, יום כיפור, שני ימי סוכות, שני ימי פסח, יום העצמאות ושבועות. למוסלמים, דרוזים ונוצרים קבועים ימי חג אחרים המוגדרים כימים עליהם מקבלים תשלום מלא לפי החוק.

פינלנד מעניקה לעובדים שלה את מכסת חופשות החג הגדולה ביותר בקרב מדינות אירופה - 15 ימים בשנה, ואחריה מדורגת ספרד עם 14 ימי חג. לעומת זאת, הונגריה, בריטניה והולנד מעניקות את מספר ימי החג הנמוך ביותר – 8 בלבד. באוסטריה יש 12 ימי חג, בעוד ששבדיה, איטליה, צרפת ודנמרק מספקות לעובדים שלהן 11 ימי חופשה. בבלגיה, לוקסמבורג, נורבגיה ופורטוגל יש 10 ימים. בגרמניה לרוב חוגגים 9 ימי חג, אך המספר משתנה ממדינה למדינה, כך שחלק מהעובדים מקבלים 13 ימי חופשה. נתון מעניין שעולה מהדו"ח הוא שבנורבגיה ובשבדיה לא מחשיבים את ערב חג המולד ואת הסילבסטר כחופשות חג, אף שהמעסיקים מתייחסים אליהם בצורה כזו.

מבין מדינות מרכז ומזרח אירופה, הממשלה הטורקית מעניקה את המספר הרב ביותר של חופשות חג - 14.5 ימים, ואחריה רוסיה עם 14 ימים וסלובקיה עם 13. בצ'כיה ובליטא מעניקים 12 ימי חופשה, בקרואטיה 11, בפולין ובאוקראינה 10 בעוד שבסרביה וברומניה יש 9 ימי חופשת חג.

בצפון אמריקה, קנדה מספקת את המספר הרב ביותר של ימי חופשת חג - 11, אף שגם במקרה זה המספר המדויק של הימים משתנה בהתאם למחוז. הממשל האמריקאי מספק 10 ימי חופשה פדראליים, אם כי מעסיקים פרטיים אינם מחויבים לאפשר לעובדים שלהם לקחת את החופשים האלה.

חשבתם שבישראל יש הרבה חגים? , צילום: אפי שריר חשבתם שבישראל יש הרבה חגים? | צילום: אפי שריר חשבתם שבישראל יש הרבה חגים? , צילום: אפי שריר

באמריקה הלטינית ניתן למצוא גם את המדינה עם הכי הרבה ימי חג וגם את המדינה שמעניקה את המספר הקטן ביותר. קולומביה הוכתרה למדינה הנדיבה ביותר, בזכות 18 ימי חופשות חג, ואילו מקסיקו היא הקמצנית ביותר עם 7 ימים בלבד. בארגנטינה ובצ'ילה יש 15 ימי חופשה וברזיל מציעה 12.

באיזור המזה"ת ובאפריקה, איחוד האמירויות היא המדינה הכי פחות נדיבה ומחלקת רק 9 ימי חג, בדומה לישראל. מנגד מרוקו מעניקה את המספר הגבוה ביותר של 14 ימי חופשה.

באיזור אסיה, כאמור, הודו חולקת עם קולומביה את תואר המדינה הנדיבה, ומספקת אף היא 18 ימי חופשה לעובדים. מספר ימי החופשה באוסטרליה ובניו זילנד נמוך מהממוצע באזור ועומד על 9 ו-11, בהתאמה. תאילנד ודרום קוריאה מציעות 16 ימי חופשות חג, ואחריהן יפן עם 15, אינדונזיה, מלזיה והפיליפינים עם 14. פקיסטן מעניקה 13 ימים, הונג קונג וטייוואן עם 12 ימים, וייטנאם עם 10 ובתחתית מדורגות סין וסינגפור עם 11 ימי חופשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אחרי החופשות, הנזק הגדול ביותר בהסכם השכר הוא רכב הליסינג.
לכל אלו אשר עומדים לסגור הסכם שכר. חובה חובה חובה. הקישו בגוגל "ליסינג ורכב חברה - קרא כמה נתונים לפני שתחתום על הסכם השכר" ותקראו כמה נתונים מקפיאי דם ומסמרי שיער על הנזק שהרכב הזה עושה לתלוש ולפנסיה. ואם עזר לכם שתפו עם חברים שלכם. בהצלחה.
אמיר , חולון  |  02.11.14
לכל התגובות