אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עופר עיני דורש מההסתדרות 'מצנח זהב' בשווי 3.5 מיליון שקל" צילום: אוראל כהן

"עופר עיני דורש מההסתדרות 'מצנח זהב' בשווי 3.5 מיליון שקל"

לפי חדשות 10, בהסתדרות ביקשו מנשיא בית הדין לעבודה בדימוס סטיב אדלר לכתוב חוות דעת בנושא שצפויה לתמוך בדרישות עיני

26.10.2014, 20:44 | מיקי פלד

עופר עיני עשוי לקבל "מצנח זהב" בשווי של 3.5 מיליון שקל, כך חושף הערב ערוץ 10. על פי הפרסום, עיני דורש הכרה בפנסיה מעין תקציבית, חופשת הסתגלות של 3 חודשים, שכר מלא ורכב ופדיון ימי חופשה של יותר מ-80 ימים. עיני, כך נאמר, הגיש את מסמך הדרישות הזה עוד לפני פרישתו מהתפקיד לפני כחמישה חודשים אחרי 8 שנות כהונה במהלכן השתכר כ-37 אלף שקל בחודש. עוד לפני כן כיהן עיני מאז 1999 בתפקידים בכירים בארגון, החל מיו"ר הסתדרות עובדי המדינה ועד ליו"ר האגף לאיגוד מקצועי. 

קראו עוד בכלכליסט

בהסתדרות אומרים כי בעבר ההסתדרות לא נדרשה לסוגייה כי שני ראשי ההסתדרות שכיהנו מאז 1994 פרשו אל החיים הפוליטיים וסוגיית פיצויי הפרישה לא היתה רלבנטית. לשם כך, הוחלט בארגון לשכור את נשיא בית הדין הארצי לעבודה לשעבר, סטיב אדלר, על מנת שיכריע בשאלה. לדברי ערוץ 10, חוות הדעת של אדלר צפויה לתמוך בדרישותיו של עיני. יו"ר ההסתדרות הנוכחי, אבי ניסנקורן, מונה לתפקיד בהמלצה של עיני.

מההסתדרות נמסר: "אם סיום כהונתו של עופר עיני נוצר מצב שלא היו קבועים תנאי פרישתו של יו"ר ההסתדרות, עקב כך ההסתדרות פנתה לסמכות הבכירה ביותר בתחום יחסי העבודה כבוד נשיא בית הדין הארצי לעבודה השופט בדימוס סטיב אדלר. אדלר קבע את תנאי פרישתו של עופר עיני לבקשת הנהגת ההסתדרות ובהתאם להמלצתו של היועץ המשפטי להסתדרות. לעופר עיני נקבעה פנסיה מוקדמת, חודשי הסתגלות וגמר חשבון. ההסתדרות פועלת בהתאם להחלטה".

.

עיני נמצא בימים אלו בחו"ל ולא ניתן היה להשיג את תגובתו.

   

עופר עיני, צילום: אוראל כהן עופר עיני | צילום: אוראל כהן עופר עיני, צילום: אוראל כהן

בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" כי עיני נשכר על ידי הנהלת דיסקונט כדי שישמש יועץ מטעמה בכל הקשור למשא ומתן עם העובדים. "פנו אלי מהנהלת בנק דיסקונט שרוצים לשפר את מערכת יחסי העבודה בבנק מתוך שיתוף פעולה עם ועד העובדים", אמר עיני "לכלכליסט". "קיבלתי את ברכת ועד העובדים והשבתי בחיוב. אני מקווה שאצליח לשפר את מערכת יחסי העבודה בבנק לטובת כל הצדדים". עובדי הבנק היו נסערים מהחשיפה ויצאו גם נגד ההנהלה על ששכרה את שירותיו של עיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות