אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק לכיל: קוריטה רוכשת חלק ממוצרי התכלית שלה ב-250 מיליון יורו צילום: עמית שעל

עסקת ענק לכיל: קוריטה רוכשת חלק ממוצרי התכלית שלה ב-250 מיליון יורו

החברה היפנית, העוסקת בטיהור מים, חתמה על רכישת מוצרי האלומיניום, הכימיקלים לתעשיית הנייר וטיהור מים (APW) של כיל בגרמניה וכן אתרים נוספים של כיל באירופה ובסין; השלמת העסקה צפויה להתקיים לקראת סוף השנה

26.10.2014, 22:48 | ניר צליק

קוריטה היפנית, העוסקת בטיהור מים בתחום התעשייה, חתמה על הסכם לרכישת מספר פעילויות מכיל הישראלית בתמורה ל-250 מיליון יורו. קוריטה תרכוש את היחידות העסקיות של מוצרי אלומיניום, כימיקלים לתעשיית הנייר וטיהור מים (APW) השייכות למגזר מוצרי התכלית של כיל וממוקמות בלודוויגשאפן ובדיסלדורף, גרמניה, וכן אתרים נוספים של כיל מוצרי תכלית באירופה ובסין.  

קראו עוד בכלכליסט

השלמת העסקה צפויה להתקיים לקראת סוף שנת 2014, בכפוף להתקיימותם של מספר תנאים מתלים הנקובים בהסכם המכירה, לרבות קבלת אישורים רשויות מוסמכות, וכן הסכמת שיעור מזערי של עובדים למעבר להעסקה על ידי החברה הרוכשת. יחידות ה-APW של כיל מייצרות מרכיבים פעילים, נוסחאות ופתרונות מותאמים לטיהור מים לשימוש התעשייה ורשויות מקומיות.

על פי ההסכם, קוריטה תרכוש גם את עסקי התוספים הכימיים לתעשיית הנייר, השייכים למגזר מוצרי התכלית של כיל ותרכובות אלומיניום קשורות שמיוצרות על-ידי כיל מוצרי תכלית במפעליה בלודוויגשאפן ובדיסלדורף, גרמניה כמו גם באתרים אחרים של כיל מוצרי תכלית באירופה ובסין.

מכירת יחידות ה-APW העסקיות תואמת את האסטרטגיה עליה הודיעה כיל בשלהי 2013. על פי אסטרטגיה זו, כיל תממש את העסקים שאינם בליבת העסקים של החברה ותתמקד בעסקי הליבה שלה בשוקי המזון, החקלאות והחומרים המורכבים על מנת לייעל את מעמדה בשווקים אלה. המוצרים שמייצרות יחידות ה-APW העסקיות שנמכרו לקוריטה אינם מבוססים על מינרלי הליבה של כיל. קוריטה מספקת כימיקלים לטיהור מים, מתקני טיהור מים ושירותי תחזוקה.

קוריטה מעסיקה כ-4,635 עובדים ברחבי העולם ומוצריה ושירותיה נמכרים ביותר מ- 10 מדינות. מחזור המכירות של החברה בשנת הכספים 2013 הסתכם ב-178 מיליארד ין.

  

סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות