אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 דיוויד פדרמן מבקש דמי ניהול של 170 אלף שקל בחודש מבזן צילום: טל שחר

דיוויד פדרמן מבקש דמי ניהול של 170 אלף שקל בחודש מבזן

בעל השליטה שמכהן גם כיו"ר הדירקטריון, סגן היו"ר ויו"ר דירקטוריון חברה־בת מבקש בנוסף עבור תפקידים אלו מענק שנתי של 2 מיליון שקל

27.10.2014, 07:59 | אורן פרוינד

דיוויד פדרמן, יו"ר הדירקטוריון של חברת בזן(בתי זיקוק לישראל) ובעל השליטה (60%) בחברת פטרוכימייםהמחזיקה ב־29% ממניות בזן, מבקש דמי ניהול של 170 אלף שקל בחודש לחברת ניהול פרטית שבשליטתו עבור תפקידו כסגן יו"ר דירקטוריון בזן ויו"ר דירקטוריון החברה־הבת כרמל אולפינים (כאו"ל). בנוסף מבקש פדרמן לאשר לו מענק שנתי עבור כהונתו בשני תפקידים אלו וכיו"ר דירקטוריון בזן של עד 2 מיליון שקל בשנה, או אם יפסיק לכהן כיו"ר דירקטוריון בזן (תפקיד ללא תמורה) — מענק של 1.5 מיליון שקל בשנה.

אסיפת בעלי המניות של בזן תתכנס ב־1 בדצמבר כדי לאשר את בקשתו של פדרמן. מדובר בחידוש הסכם ישן שאושר לראשונה לפני שלוש שנים בדצמבר 2011 ומגיע לסיומו בדצמבר הקרוב. ועדת התגמול של בזן המליצה לאשר לפדרמן את תנאי ההעסקה. "למר פדרמן ידע וניסיון עשיר ורב־שנים בניהול חברות והשבחת ערכן", אמרו חברי הוועדה, והוסיפו: "תרומתו של מר פדרמן כיו"ר כאו"ל, כסגן יו"ר החברה ובהמשך כיו"ר החברה, כדירקטור בחברות־הבנות האחרות של החברה וכחבר ועדות שונות של דירקטוריון החברה, בכללן ועדת האקזקיוטיבה, סייעה לחברה ולחברות־הבנות לבסס את חוסנן, לשפר את תוצאותיהן העסקיות ולבצע מהלכים אסטרטגיים ארוכי טווח".

הבקשה של פדרמן מגיעה לאחר שמניית בזן רשמה בשלושה החודשים האחרונים עלייה של 25% בעקבות שיפור ניכר במרווחי הזיקוק (ההפרש בין מחיר הנפט הגולמי שהחברה רוכשת לבין התזקיקים שהיא מייצרת) שעלו מ־0.4 דולר לחבית בתחילת שנת 2014 ל־4.5 דולר לחבית היום. על רקע זה, אג"ח בזן נסחרות כיום בתשואות יציבות של 3%–4%, שיפור ניכר לעומת תשואות של 11%–12% רק לפני שנה.

בתחילת ספטמבר השנה גייסה בזן 600 מיליון שקל והנפיקה 300 כתבי אופציה, שהונפקו בתוך הכסף, הניתנות להמרה לאג"ח החדשה. בעקבות השיפור במניית החברה המירו המשקיעים את מרבית האופציות שברשותם לאג"ח מסדרה ד' החדשה של בזן, מה שהזרים עוד 200–250 מיליון שקל לתוך החברה. הגיוס עוזר לבזן להתמודד עם פירעונות כבדים של 1.2 מיליארד שקל בשנה הקרובה לבנקים ולמחזיקי האג"ח של סדרות א' וב'.

דיוויד פדרמן דיוויד פדרמן דיוויד פדרמן

בזן, הנסחרת בתל אביב לפי שווי של 4 מיליארד שקל, ידעה תקופה ארוכה של טלטלות קשות בשנים האחרונות שבמהלכן התחלפו שלושה מנכ"לים ושני יו"רים. ואולם בשנת 2014 חלה תפנית חיובית בחברה על רקע תוכנית התייעלות שביצעה.

בזן בניהולו של פדרמן והמנכ"ל אריק יערי ביצעה במהלך הרבעון השני אופטימיזציה מוצלחת של מוצרי השיווק שלה ומה שהביא לשיפור המשמעותי ברווחים שלה. את הרבעון השני של 2014 סיימה בזן עם רווח נקי של 4 מיליון דולר לעומת הפסד של 37 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות