אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כהונה נוספת לנשיאת ברזיל דילמה רוסף צילום: אימג'בנק, Gettyimages

כהונה נוספת לנשיאת ברזיל דילמה רוסף

רוסף, האישה הראשונה שנבחרה לעמוד בראש המדינה החמישית בגודלה בעולם, עשתה זאת שוב וגברה על נציג מפלגת המרכז-ימין אאסיו נבס

27.10.2014, 09:07 | שירות כלכליסט

בסופו של קרב צמוד, ורק לאחר סיבוב שני, יכולה נשיאת ברזיל המכהנת דילמה רוסף לנשום לרווחה: 51.56% מבעלי זכות הבחירה בברזיל, המדינה החמישית בגודלה בעולם, שלשלו את שמה למעטפה וקבעו כי היא תמשיך לכהונה נוספת. לפי תוצאות רשמיות שפורסמו הלילה (יום ב') על-ידי ועדת הבחירות המרכזית במדינה, יריבה ממפלגת המרכז-ימין אאסיו נבס זכה ב-48.44% מהקולות.

בהתבטאות ראשונה לאחר היוודע תוצאות הבחירות הסתפקה רוסף בתגובה קצרה בטוויטר וצייצה רק "תודה רבה". בהמשך היא עלתה לשאת נאום ניצחון מול קהל תומכים והצהירה כי בכוונתה להתמקד בשיפור מצבה העגום של התעשייה במדינה, וכן לקדם את המאבק באינפלציה, המלחמה בשחיתות והחמרת הענישה על עבירות פליליות. "הציבור בחר בי בשנית כדי שאמשיך ואוביל רפורמות שדורשים אזרחי ברזיל", הוסיפה.

נשיאת ברזיל דילמה רוסף, צילום: רויטרס נשיאת ברזיל דילמה רוסף | צילום: רויטרס נשיאת ברזיל דילמה רוסף, צילום: רויטרס

מערכת הבחירות שהסתיימה הלילה נחשבה לאחת הדרמטיות שידעה המדינה מאז כונן בה המשטר הדמוקרטי ב-1985. בין היתר, במהלך המירוץ מת אחד המועמדים לנשיאות, הסיבוב הראשון הסתיים ללא הכרעה, והסקרים האחרונים שנערכו במדינה העידו על זינוק משמעותי באחוזי התמיכה במתחרה נבס.

הבחירות בברזיל נערכו על רקע הכלכלה המדשדשת: ברבעון האחרון נכנסה כלכלת המדינה למיתון ושיעור הצמיחה השנתי לא יעבור כנראה את שני האחוזים. עם זאת, שיעור האבטלה עדיין נותר נמוך למרות ההאטה הכלכלית - מה שהקנה לנשיאה הברזילאית תמיכה גדולה בקרב מצביעים ממעמד הפועלים. בברזיל חיים 200 מיליון בני אדם ו-140 מיליון מחזיקים בזכות בחירה, וחלה בה חובת הצבעה בבחירות מגיל 18 ועד גיל 70.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות