אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרגתם? לא תקבלו אישור לתמ"א 38 צילום: אלעד גרשגורן

חרגתם? לא תקבלו אישור לתמ"א 38

ועדת הערר בחיפה קבעה כי בניין לא יוכל לקבל אישור לחיזוק הבניין במסגרת תמ"א 38 אם נבנה בחריגות בנייה

27.10.2014, 09:08 | דותן לוי

ועדת הערר המחוזית של מחוז חיפה קבעה לאחרונה בהחלטה תקדימית כי לא ניתן לאשר תמ"א 38 בבניין שנבנה בחריגות בנייה, במיוחד כאשר חריגות אלה הן שאפשרו לבניין לעבור את תנאי הסף לתמ"א 38.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבניין הממוקם ברחוב הסביונים 6 בחיפה והבקשה כללה את חיזוק המבנה הקיים, סגירת קומת עמודים, תוספת לדירה בקומת הקרקע ובקומה העליונה וכן תוספת גשר מרחוב הסביונים. הבקשה הוגשה ב־2009 לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה, ובעקבות המלצת מהנדס העיר הוחלט לאשרה.

הבניין ברחוב הסביונים 6 בחיפה. קומת מרתף בגובה 2.3 מטר, צילום: אלעד גרשגורן הבניין ברחוב הסביונים 6 בחיפה. קומת מרתף בגובה 2.3 מטר | צילום: אלעד גרשגורן הבניין ברחוב הסביונים 6 בחיפה. קומת מרתף בגובה 2.3 מטר, צילום: אלעד גרשגורן

אלא שאחד מחברי הוועדה הגיש הסתייגות אשר הובילה לביצוע של בדיקות נוספות, ובעקבותיהן החליט צוות מהנדס העיר לשנות את המלצתו. ב־2013 החליטה הוועדה המקומית שלא לאשר את הבקשה. כדי שבניין יוכל לעמוד בתנאים לתמ"א 38, עליו להיות מעל לשתי קומות ובשטח של לפחות 400 מ"ר.

בהיתר הבנייה המקורי לבניין מ־1959 אושרה בניית קומת מרתף בגובה 2 מטרים אך בפועל היא נבנתה בגובה 2.3 מטרים, מה שאפשר לדיירים להחשיב אותה כקומה נוספת ולעמוד בתנאי הסף לתמ"א 38 תיקון 3. ועדת הערר קיבלה את טענות הוועדה המקומית וטענות שכנים שהתנגדו, שיוצגו בחלקם על ידי עו"ד משה פרזנצ'בסקי ממשרד בן ארי פיש ושות', וקבעה כי אין זה ראוי לאשר זכויות בנייה נוספות אשר מגיעות על יסוד עבירת בנייה כי יש בכך עידוד לעבריינות בנייה. עם זאת הדיירים יוכלו להגיש בקשה לחיזוק הבניין תוך קבלת תמריצים מוגבלים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות