אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיל לא קובע: כך פרצו הקריירות הטובות בהיסטוריה צילום: בלומברג

הגיל לא קובע: כך פרצו הקריירות הטובות בהיסטוריה

אמנם מארק צוקרברג ייסד את פייסבוק בגיל 19, אך יזמים מצליחים ומפורסמים אחרים התחילו בגיל מבוגר הרבה יותר. מסתבר שאף פעם לא מאוחר מדי להצליח

27.10.2014, 16:01 | שירות כלכליסט

כולנו יודעים שמארק צוקרברג ייסד את פייסבוק כשהיה בן 19 בלבד. אולם מעטים יודעים כי צ'רלס פלינט ייסד את IBM בגיל 61. אמנם בהוליווד אוהבים את סיפורו של נער הקולג' המשיק מחדרו במעונות עסק, שלשנים יגיע לשווי של מיליארדים, אך במציאות רוב היזמים משיקים את העסקים שלהם בגיל מאוחר הרבה יותר.

קראו עוד בכלכליסט

דוגמא לכך היא מעצבת העל ורה וואנג, הידועה בשמלות הכלה שלה - וואנג החלה לעצב בגדים רק בגיל 39 ואלילת הלייף סטייל, מרתה סיוארט, נכנסה לתחום רק בגיל 35.

מרתה סטיוארט, הקימה אימפריית לייף סטייל אחרי גיל 35, צילום: בלומברג מרתה סטיוארט, הקימה אימפריית לייף סטייל אחרי גיל 35 | צילום: בלומברג מרתה סטיוארט, הקימה אימפריית לייף סטייל אחרי גיל 35, צילום: בלומברג

גם משקיע המלאך ומייסדם של לא פחות מ-500 סטרטאפים, דייב מקלור, החל להשקיע בסטרטאפים רק בגיל 40.

כאשר מדובר בהקמת עסק בגיל מבוגר, על היעדר האנרגיה הנמרצת האופיינית לצעירים מפצים חוכמת החיים והניסיון הבאים עם הגיל. את אתר הנטוורקינג הפופולארי לינקדאין ייסד ריד הופמן בגיל 36; את ענקית הקמעונות וולמארט ייסד סם וולטון כשהיה בן 44 ואילו ג'וזף קמפבל ייסד את מרקי קמפבל בגיל 52.

אתר אינטרפרנואר (Enterprenuer. pom) הביא את סיפורם של היזמים שהצליחו בגיל מאוחר והראה כי לעולם לא מאוחר מידי להתחיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות