אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח שוטף

נעילה יציבה בת"א; אלרון קפצה ב-8.7% - פריון צללה ב-8.9%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.1%; אלרון קיבלה המלצה חיובית מבנק ירושלים, פריון הודיעה על פיטורי עובדים. מדיוי טיפסה ב-16% ואינטק ב-11.8%. גבעות עלתה ב-10% אחרי שהממונה על הנפט אישר את תוכנית העבודה. מחזור המסחר - 971 מיליון שקל

28.10.2014, 17:31 | שי סלינס

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי, צילום: אוראל כהן דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי | צילום: אוראל כהן דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי, צילום: אוראל כהן

17:30 - נעילה יציבה בת"א: ת"א 25 ות"א 100 ננעלו בעלייה קלה של עד 0.1%, מניות הבנקים עלו ב-0.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-971 מיליון שקל כשמניית טבע מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 101.7 מיליון שקל. מדדי תל בונד ירדו בעד 0.2% וירידות בשיעור דומה אפיינו את מרבית האג"ח הממשלתיות. האיגרת הממשלתית השקלית ל-10 שנים (0324) איבדה 0.17% מערכה, והתשואה עלתה במקביל ל-2.14% (מול תשואה של 2.27% הנרשמת בשעה זו לאיגרת המקבילה בארה"ב).

16:15 - בדיוק 50 מניות מתוך מדד ת"א 100 נסחרות בירידות. את המגמה החיובית ממשיכה להוביל מניית אלרון שעולה ב-8.3%.

15:30 - ל"כלכליסט" נודע כי פריון, הנסחרת לפי שווי שוק של 407 מיליון דולר בנאסד"ק יוצאת למהלך קיצוץ מסיבי של כ-10%-20% מכוח האדם של החברה, בהיקף של כ50-100 עובדים מתוך 483 העובדים שהחברה מעסיקה ברחבי העולם.

 

פריון רוכשת שטחי פרסום באינטרנט, כדי שלקוחות יורידו את התוכנות שלה ויתקינו על גבי המחשב במקביל להורדת התוכנה גם את סרגל הכלים של החברה ועמוד בית, וכאשר הם מבצעים חיפוש, מופיעות מודעות פרסום, שאם המשתמש לוחץ עליהן פריון חולקת את ההכנסות עם ספק החיפוש, גוגל, יאהו או בינג של מיקרוסופט, עימו חודש החוזה בשבוע שעבר. אם לא ניתן להפיק מכל משתמש רווחים מספיקים, כפי שקורה עכשיו עם גוגל, לפריון אין תמריץ לרכוש שטחי פרסום, מה שמוריד את הכנסותיה.

 

15:10 - ערן יונגר, מיטב דש ברוקראז' בעקבות דוחות נובל אנרג'י שפורסמו מוקדם יותר היום: "עלייה בתפוקה הממוצעת לכ- 265MMcfe/D, עלייה של כ-21% לעומת הרבעון הקודם ושל כ-3% לעומת הרבעון המקביל. הפקה של כ-1.9Bcm ברבעון זה לעומת כ-1.6Bcm ברבעון הקודם. נתונים אלו על קצב ההפקה מתמר ברבעון השלישי הנם חיוביים מאוד. נתוני הביקוש מפתיעים לטובה ויחד עם יכולת השותפים להגדיל את קצב ההפקה ב-20% כבר באמצע 2015 אנו צופים עלייה בתזרים. מודל הערכת השווי כבר כולל עלייה בביקוש ואת הסכמי הייצוא המשמעותיים, ולכן, למרות נתונים חיוביים אלו, בשלב זה עדכון המודלים רק על סמך נתוני הביקוש המקומיים תואם את ציפיותינו ואינו כה מהותי".

14:35 - גבעות עולם הודיעה היום כי הממונה על הנפט במשרד התשתיות אישר את תוכנית העבודה של השותפות. לגבי קידוח מגד 6 - פעולות ההמרצה יתחילו עד סוף ינואר 2015. במגד 8 עבודות הקידוח יחלו עד מאי 2015 ולגבי מגד 7 העבודות של הקידוח יחלו עד אמצע אוקטובר 2015.

13:45 - מאיר סלייטר, מנהל המחקר של בנק ירושלים ברוקראז', פרסם היום סקירה ראשונה על חברת האחזקות הרפואיות אלרון, החברה הבת של דסק"ש (50.3%) שבשליטת אי.די.בי פתוח. "שווי האחזקות של אלרון מסתכם ב- 140.6 מיליון דולר. שוויה של החברה על פי הערכת השווי שלנו עומד על 198.6 מיליון דולר. אנו משיקים סיקור לאלרון עם מחיר יעד של 25 שקל והמלצת קניה בסיכון גבוה. ההשקעה באלרון מעניקה פיזור השקעה עם פוטנציאל יצירת ערך משמעותי גם בתקופה הקרובה וגם בעתיד הרחוק. הודות לירידה במניה, לאחר חלוקת הדיבידנד המשמעותי ממכירת גיוון ולאור הצפי ליציאה ממדד ת"א 100, נוצר עיתוי טוב להשקעה במניה", קובע סלייטר.

 

12:45 - התמתנו העליות במניית מדיוי שמוסיפה 9% לערכה אחרי שכבר זינקה ב-30%. אלרון עולה ב-8% אחרי המלצה חמה מבנק ירושלים (הרחבה בהמשך) ואינטק פארמה מזנקת ב-14%.

12:20 - מדיוי, החברה המפתחת את מכשיר הלייבור אייד להקלת הכאבים בלידה, חתמה על מזכר הבנות עם סינופארם הסינית לשיווק המוצר בסין. סינופארם היא תאגיד הפארמה הגדול בסין, שמכירותיו מוערכות בכ-33 מיליארד דולר בשנה. החברות יפעלו במשותף להשגת אישור רגולטורי לשיווק המוצר בסין. ההסכם המחייב ייחתם תוך שלושה חודשים מקבלת האישור לשיווק בסין.

בנוסף, הוסכם כי אם ייחתם הסכם מחייב, הוא יכלול התחייבות של החברה הבת לרכישת הלייבוראייד בהיקף מינימלי מוסכם מידי שנה. באוקטובר חתמה החברה על חוזה עם ארן לפיתוח תבניות שיתאימו לשוק הסיני.

 

11:00 - מישוריםהשלימה עסקה לפיה מכרה לקבוצת השקעות מקנדה 50% מהחזקות החברה ב-4 מרכזים מסחריים בארצות הברית. בעקבות העסקה, קבוצת ההשקעות מקנדה הפכה שותפה בהתחייבויות בגין הנכסים כך שהיקף החוב של החברה קטן ב-11 מיליון שקל. המרכזים המסחריים ממוקמים בברמינגהם אלבמה, באורלנדו ובצפון קרוליינה ונרכשו בין השנים 2014-2012.

 

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "בנק ישראל לא ימהר להפעיל כלים נוספים (מלבד הריבית - ש"ס) בעתיד; חלק ניכר מהאינפלציה הנמוכה הצפויה בשנה הקרובה היא תוצאה של מדיניות הממשלה, לדוגמא ההורדה הצפויה במחירי החשמל, המים, וצעדים נוספים צפויים של ממשלת ישראל להפחתת יוקר המחיה, לצד התגברות התחרותיות במשק. אלו מגמות עליהן בנק ישראל לא צריך להגיב. הכלי העיקרי שבנק ישראל כן ימשיך ויפעיל בחודשים הקרובים הוא כלי רכישות המט"ח על מנת לשמר ואף להעצים את הפיחות בשקל, שבתורו יתרום לעלייה באינפלציה ולשיפור ביצוא".

9:30 - אינטק פארמה הודיעה כי קיבלה אישור בכתב מה-FDA להתחלת ניסוי הפאזה השלישית עם מוצר האקורדיון לבודופה. בעקבות קבלת האישור לכניסה לפאזה שלישית, תנהל החברה דיונים עם ה-FDA על מנת להגיע לגיבוש אופטימלי של פרוטוקול הניסוי והחברה מעריכה כי ניסוי הפאזה השלישית יחל במחצית השנייה של 2015. לקבלת האישור האמור חשיבות עצומה עבור החברה, המצטרפת בכך לחברות בעלות מוצר משמעותי מאוד מבחינת פוטנציאל השוק, בפאזה שלישית.

 

צבי יוסף, יו"ר אינטק פארמה: "אנו גאים ושמחים מאוד על כך שה-FDA אישר לנו להיכנס לניסוי בשלב השלישי במוצר האקורדיון לבודופה שמפתחת אינטק פארמה. האפקט הקליני שהושג עד היום, יחד עם פרופיל הבטיחות הגבוה שהוכח בכל הניסויים מצביעים על הפוטנציאל של האקורדיון לבודופה להפוך לתכשיר מוביל בתחום הטיפול בפרקינסון".

 

8:00 - הבורסות בוול סטריט ננעלו אמש במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ונאסד"ק ננעלו בעלייה מזערית של פחות מ-0.1%, מדד S&P 500 ירד ב-0.2%. עליבאבא סיימה את המסחר בעלייה של 2% אחרי המלצת קנייה מג'פריס. טסלה ירדה ב-5.7% ו-GOPRO צללה ב-10%.

7:30 - האירוע המרכזי שהשפיע אתמול וישפיע גם היום על המסחר היה החלטתה של נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, להותיר את הריבית על כנה. בנוסף לכך, פלוג לא הודיעה על צעדים כדוגמת רכישות אג"ח או ניירות ערך אחרים כדי להילחם באינפלציה הנמוכה. הכרעה זו של פלוג הגיעה בניגוד לציפיות של מרבית הכלכלנים בבתי ההשקעות, שהעריכו כי פלוג תוריד את הריבית או לפחות תודיע על צעדים של "הרחבה כמותית", כלומר רכישות אג"ח או ניירות ערך אחרים על ידי הבנק המרכזי. הכלכלנים גם היו סקפטיים בנוגע לתוצאות המיוחלות מצעדים אלו. ככל הנראה, בנק ישראל כבר מיצה את התחמושת שבאמתחתו להמרצה של המשק.

האג"ח הממשלתיות הגיבו להחלטת הריבית בירידות חדות. אג"ח מדינה לעשר שנים ירדה ב־0.5%, והתשואה לפדיון עלתה ל־2.1%. אג"ח מדינה לחמש שנים איבדה 0.2%, ואג"ח ל־30 שנה נחלשה ב־0.6%.

אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן־אלדובי: "למרות הציפיות בשוק ההון להורדת ריבית, בנק ישראל בחר להמתין עם הורדה נוספת. להורדה עצמה לא תהיה השפעה כלכלית ממשית על המשק. אולם, לנוכח האינפלציה השלילית והצמיחה הנמוכה, בשוק ההון מצפים לראות את בנק ישראל פועל בנחישות כדי לתמוך בצמיחה. למרות החולשה במשק, להערכתנו, כלי הריבית כבר לא אפקטיבי והשפעתו על המשק אינה ניכרת. על בנק ישראל לחשוב על דרכים נוספות כדי לתמוך מוניטרית בכלכלה ויתכן שנראה הרחבות כמותיות בחודשים הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות