אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי היא מרינה גראנובסקיה שרומן אברמוביץ' נותן לה לנהל את צ'לסי? צילום: אם סי טי

מי היא מרינה גראנובסקיה שרומן אברמוביץ' נותן לה לנהל את צ'לסי?

גראנובסקיה נחשבת לדמות החזקה ביותר במועדון מלבד אברמוביץ'. גראנובסקיה היא גם זו שמפקחת על המו"מ עם השחקנים שרוצים להחתים בקבוצה

28.10.2014, 13:49 | שירות כלכליסט

צ'לסי לא תמנה מנכ"ל חדש במקומו של רון גווארלי, שעזב את המועדון בשבוע שעבר. על אף האופי הדרמטי שהתלווה לפרישתו, שנכנסה לתוקף מיידי, בהצהרה שפרסמה הקבוצה הדגישו כי גווארלי עזב את צ'לסי לאחר עשר שנים במועדון, מתוכן חמש שנים בתפקיד המנכ"ל, מבחירתו האישית. הוא לא הודח, אף שלא זכה לפרידה הראויה למנכ"ל. 

קראו עוד בכלכליסט

מוריניו ושני האברמוביצ מוריניו ושני האברמוביצ'ים (האב רומן והבן ארקדי). כמעט ואין תמונות של מרינה גראנובסקיה | צילום: אם סי טי מוריניו ושני האברמוביצ

העובדה שרומן אברמוביץ' לא מתכוון להחליף את גווארלי הסקוטי, שעבר לקבוצה ממנצ'סטר יונייטד, מהווה את הסימן הברור ביותר עד כה למה שכבר ידוע בעולם הכדורגל: מרינה גראנובסקיה היא זו ששולטת במועדון. צ'לסי מודה כעת כי גראנובסקיה היא זו שמנהלת את צד הכדורגל בעסק, זאת לאחר שבארבע חלונות ההעברה האחרונים לפחות, היא הובילה את העסקאות. גראנובסקיה היא גם זו שמפקחת על המשא ומתן עם השחקנים שרוצים להחתים בקבוצה, כמו ג'ון טרי, ססק פברגאס ודייגו קוסטה.

לגראנובסקיה היה גם תפקיד מרכזי בהחזרתו ז'וזה מוריניו – היא נותרה אוהדת שלו גם לאחר שהסתכסך עם אברמוביץ' ב-2007, אף שהוא סירב להתייחס לטענה במסיבת עיתונאים שנערכה לפני המשחק עם מנצ'סטר יונייטד. בהצהרה שבה הכריזו על עזיבתו של גווארלי, ציינו בצ'לסי שגראנובסקיה ביחד עם היו"ר ברוס באק תיקח על עצמה "סמכויות ניהוליות נוספות". כריסטיאן פרסלואו, לשעבר מנכ"ל ליברפול, הצטרף לצוות כמי שאמור לחזק את הקשרים עם נותני חסויות פוטנציאליים ולהרחיב את העסקים של צ'לסי ברחבי העולם.

ההערכה הייתה כי צ'לסי תרצה למנות מנכ"ל חדש, ומועמד פוטנציאלי ששמו עלה היה מייק פורד, המנהל לשעבר בקבוצה של עסקי הכדורגל, שזכה להערכה גבוהה ומנהל כיום סוכנות ייעוץ בניו יורק בשם אינג'ניו. פורד משמש כיועץ לקבוצת הפוטבול אטלנטה פלקונס, והוא עבד גם עם קבוצת הכדורסל סן אנטוניו ספרס בשלבי ההכנה לקראת העונה הקודמת, שבה זכו באליפות.

אולם, בסופו של דבר בצ'לסי החליטו למנות את כריסטיאן פרסלואו כמנהל שיפקח על תחום השליטה של גווארלי – השגת חוזים מסחריים וספונסרשיפ, שמהותיים ליכולת של הקבוצה לעמוד בחוקי הפייר פליי הפיננסי. 

פרסלואו לא יצטרף לבאק בדירקטוריון של צ'לסי. במקביל, הסמכויות של באק יורחבו בעקבות העזיבה של גווארלי, והוא יהיה מעורב גם במשא ומתן על חוזים. חבר הדירקטוריון יוג'ין טננבאום עבר גם שינויים בתפקיד. הוא נחשב בעבר ל"עיניים ולאוזניים" של אברמוביץ' בקבוצה, אך הוא צמצם את התפקידים שלו בשנים האחרונות, והעדיף להתרכז בשאר עיסוקיו.

כתוצאה מכך יכולה גראנובסקיה לנהל את העניינים, ועלייתה לצמרת היא בהחלט מעוררת הערכה. בצ'לסי אמנם מנסים להימנע מהטענות שהיא האישה החזקה ביותר בכדורגל, אך זו בהחלט האמת. בראש אף קבוצה אחרת בהיקף של צ'לסי ועם השריר הפיננסי שלה לא עומדת אישה.

גראנובסקיה עצמה לא מוכנה לדון בנושא. היא למדה מאברמוביץ', שלא העניק ולו ריאיון אחד מאז 2003, אז רכש את צ'לסי והעניק שני ראיונות עוקבים. באק צפוי להישאר הפנים הציבוריות של הקבוצה. לא ידוע עליה הרבה, כמעט ואין תמונות שלה וחשבון הפייסבוק שלה נעול.

 

גראנובסקיה, שלה אזרחות כפולה רוסית וקנדית, עובדת עבור אברמוביץ' כבר קרוב לשני עשורים. ראשית הצטרפה לחברת הנפט סיבנפט. ללונדון היא עברה זמן קצר לאחר רכישת צ'לסי.

בתחילה היא הוגדרה כעוזרת האישית של אברמוביץ', אך ההגדרה הזו לא עושה עימה צדק. לראיה, כשמנהלים שונים ניסו ליצור קשר עם אברמוביץ', היה עליהם לעבור דרכה.

ב-2013 החליטו בצ'לסי להפוך את התפקיד שלה לרשמי, והיא מונתה לדירקטוריון המועדון. בצ'לסי לא מתכוונים להרחיב את הדירקטוריון מעבר לבאק, גראנובסקיה וטננבאום. אך בכל מקרה גראנובסקיה היא הדמות השולטת.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות