אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים ממליץ על אלרון במחיר יעד הגבוה ב-65% ממחיר השוק

בנק ירושלים ממליץ על אלרון במחיר יעד הגבוה ב-65% ממחיר השוק

ירושלים ברוקראז' השיקו סקירה ראשונה על החברה שבשליטת דסק"ש עם המלצת קנייה: "ההשקעה באלרון מעניקה פיזור השקעה עם פוטנציאל יצירת ערך משמעותי גם בתקופה הקרובה וגם בעתיד הרחוק"

28.10.2014, 12:54 | מיקי גרינפלד

אלרון זוכה ל"פרגון" של אנליסטים בבנק ירושלים המפרסמים היום המלצת קניה על המניה במחיר יעד של 25 שקלים - גבוה בכ-66% ממחיר הבסיס של המניה היום בבורסה לפני תחילת המסחר - 15.15 שקלים.

מאיר סלייטר, מנהל המחקר של בנק ירושלים ברוקראז', פרסם היום סקירה ראשונה על חברת האחזקות הרפואיות אלרון, החברה הבת של דסק"ש(50.3%) שבשליטת אי.די.בי פתוח (74%). "שווי האחזקות של אלרון מסתכם ב- 140.6 מיליון דולר. שוויה של החברה על פי הערכת השווי שלנו עומד על 198.6 מיליון דולר. אנו משיקים סיקור לאלרון עם מחיר יעד של 25 שקל והמלצת קניה בסיכון גבוה. ההשקעה באלרון מעניקה פיזור השקעה עם פוטנציאל יצירת ערך משמעותי גם בתקופה הקרובה וגם בעתיד הרחוק. הודות לירידה במניה, לאחר חלוקת הדיבידנד המשמעותי ממכירת גיוון ולאור הצפי ליציאה ממדד ת"א 100, נוצר עיתוי טוב להשקעה במניה", קובע סלייטר.

מבין החברות בפורטפוליו ש לאלרון, ממקדים עניין מיוחד בפוקארד - Pocared: "החברה המעניינת ביותר מנקודת מבטנו בתיק האחזקות של אלרון היא חברת הדיאגנוסטיקה Pocared עשויה להניב מימוש במהלך שלוש השנים הבאות בהיקף של מאות מיליוני דולרים", נכתב בסקירת ירושלים ברוקראז'.

פוקארד פיתחה טכנולוגיה לזיהוי מהיר של חיידקים בשתן ובנוזלי גוף אחרים ללא צורך בצמיחת תרביות והיא "ממוקמת היטב בשוק אטרקטיבי של זיהוי מחוללים מהיר המעורר באחרונה עניין בעולם. החברה מצויה בשלבים מתקדמים של ניסוי לקבלת אישור FDA לאיתור חיידקים בשתן אשר מתוכנן להסתיים עד סוף 2014. אנו מעריכים את השווי עבור אלרון, המחזיקה ב-44% מ-Pocared בדילול מלא, ב-66 מיליון דולר בנקודת הזמן הנוכחית", כותב סלייטר.

החברה השנייה הנדונה בסקירה היא Notal – "אופציית האקזיט הנוספת של אלרון בשלוש השנים הקרובות", בלשון הסקירה. נוטל פיתחה טכנולוגיה לגילוי מוקדם של ניוון רשתית רטוב בחולי ניוון יבש מתקדם. עצם הגילוי המוקדם מאפשר להתחיל טיפול בתרופות בהזרקה לעין בשלב ירידה מתונה יותר בראייה ובכך להגביר את הסיכוי לשימור פונקציונאלי של הראייה לתקופה ארוכה יותר. "נוטל קיבלה השנה קוד שיפוי לטכנולוגיה בארה"ב והיא מנהלת מו"מ באשר לגובהו. אנו מעריכים את חלקה של אלרון במיזם ב- 10.5 מיליון דולר בנקודת הזמן הנוכחית".

ארי ברונשטיין מנכ"ל אלרון ארי ברונשטיין מנכ"ל אלרון ארי ברונשטיין מנכ"ל אלרון

החברה השלישית אליה מתייחסים בירושלים ברוקראז' היא בריינסגייט – Brainsgate, שפיתחה שתל לגירוי עצבי של תקרת חלל הפה כדי לשפר את הפרוגנוזה של חולים באוטם מוחי (שבץ). ועדה בלתי תלויה החליטה השנה להמליץ להעלות את מספר המשתתפים בניסוי לכ-800 עד 1,000 לעומת 450 משתתפים בתכנון המקורי. "תוצאות ביניים נוספות על הרחבה של עד 600 חולים יתקבלו בשנת 2015. בשל הקושי הניכר באינדיקציה האמורה אנו זהירים מאוד ומעניקים לאלרון כ-15 מיליון דולר על חלקה בפרויקט", כותב סלייטר.

בירושלים בוחרים שלא לייחס שווי ליתר האחזקות הרפואיות של אלרון לנוכח חוסר הוודאות והשלבים המוקדמים בהן הן נמצאות. בנוסף, חברות הטכנולוגיה של אלרון תורמות לה על פי הניתוח של ירושלים שווי של 14.4 מיליון דולר. במקביל, לחברה הבת RDC ( מוחזקת ב-50%) ישנם עודפי מזומנים של כ- 70 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות