אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמית יורן ימונה לנשיא RSA

עמית יורן ימונה לנשיא RSA

יורן, בן להורים ישראלים, הוא דמות מוכרת בקהילת ההייטק הישראלית. עד היום כיהן כסגן נשיא ב-RSA, כמו כן בעבר שימש כמנכ"ל קרן ההשקעות של ה-CIA

28.10.2014, 16:47 | רפאל קאהאן

עמית יורן ישמש מעתה כנשיא RSA, חטיבת האבטחה של ענקית הטכנולוגיה EMC. יורן יחליף בתפקיד את ארט קוביילו, שישמש כיו"ר הדירקטוריון. בתפקידו הקודם שימש יורן כסגן נשיא ב-RSA. יורן הצטרף לחברה ב-2011 לאחר שרכשה את הסטארט-אפ NetWitness שהקים.

קראו עוד בכלכליסט

בין התפקידים שמילא יורן ניתן למנות: נשיא ומנכ"ל קרן ההשקעות של ה-CIA, כמו כן הוא היה בין המקימים של ה-CERT האמריקאי בו כיהן כמנהל. בקהילת ההייטק הישראלית יורן מוכר בעיקר בזכות הסטארט-אפ ריפטק שהקים ביחד עם אחיו, נפתלי, ושנמכרה לענקית אבטחת המידע סימנטק ב-2002 עבור כ-175 מיליון דולר.

ארט קוביילו יו"ר RSA ארט קוביילו יו"ר RSA ארט קוביילו יו"ר RSA

יורן הוא בוגר ווסט פוינט וכיהן כמנהל ביטחון רשתות מחשבים של משרד ההגנה האמריקאי, כמנהל החטיבה לאבטחת מידע אלקטרוני במשרד לביטחון המולדת וכמנהל התכנית להערכת נקודות תורפה ב-CERT הפדרלי. בעקבות מכירת ריפטק לסימנטק כיהן יורן כסגן נשיא לשירותי אבטחה מנוהלים בחברה.

כבן להורים ישראלים, מרבה יורן לבקר בישראל. אולם לא ברור האם הדבר ישפיע על פעילותה של RSA בארץ. החברה מחזיקה מרכז פיתוח בבאר שבע וכן בהרצליה. RSA הוקמה ב-1982 על ידי עדי שמיר, רון ריבסט ולאונרד אדלמן על מנת לנצל את אלגוריתם ההצפנה שפיתחו.

החברה רכשה בין השאר את הסטארט-אפ סאיוטה, שבין מקימיה נמנה שר הכלכלה נפתלי בנט ב-2005 שגם כיהן בחברה כמנהל החטיבה. RSA נרכשה ב-2006 על ידי EMC עבור כ-2.1 מיליארד דולר. בין המוצרים הידועים של החברה ניתן לציין את מערכת ההזדהות SecurID המשמשת בחברות רבות להתחברות מרחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות