אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני צ. לנדאו הגישו הצעה למכירת החברה תמורת 44 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

נאמני צ. לנדאו הגישו הצעה למכירת החברה תמורת 44 מיליון שקל

ההצעה המובילה היא של קבוצת גבאי יחד עם חברת ארי דניאל; ההצעה כוללת את מניות החברה ו-3 פרויקטים באשקלון, בקרית גת ובראש העין

28.10.2014, 17:46 | דותן לוי

נאמני חברת צ. לנדאו הנמצאת בהליכי פירוק הגישו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב את המלצתם למכירת החברה לקבוצת גבאי יחד עם חברת ארי דניאל, אשר הגישו את ההצעה הגבוהה ביותר העומדת על 44 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח פירטו הנאמנים עו"ד עומר גדיש ממשרד כהן וילצ'יק קמחי, ועו"ד ישראל בכר ממשרד גרנות ושות', כי העסקה כוללת שלושה פרויקטים יזמיים למגורים המוקמים על ידי החברה באשקלון, בקרית גת ובראש העין, וכן את הציוד של החברה ואת הסיווג הקבלני שלה.

המכירה לא תכלול את יתר הנכסים של החברה, ובכלל זה את הפרויקטים בהם היא משמשת כחברה מבצעת, זכויות כספיות של החברה, תביעות משפטיות, מניות בחברת ננו גלאס וזכויות של החברה במקרקעין באור יהודה, אשר יהוו מקור נוסף לתקבולים לנושי החברה.

פרויקט בניה של צ. לנדאו, נתניה , צילום: נמרוד גליקמן פרויקט בניה של צ. לנדאו, נתניה | צילום: נמרוד גליקמן פרויקט בניה של צ. לנדאו, נתניה , צילום: נמרוד גליקמן

במסגרת ההתמחרות, הציעה קבוצת גבאי לשלם 15.5 מיליון שקל וכן להמשיך את הפרויקטים היזמיים תוך פירעון חובות החברה לנושים המובטחים בפרויקטים אלו (בנק ירושלים, בנק אוצר החייל, מנורה מבטחים, הראל חברה לביטוח והראל גמלא) אשר ההתחייבויות כלפיהם מסתכמות בכ-22.5 מיליון שקל. בנוסף, הציעה קבוצת גבאי לשלם לקופת הנאמנים אחוזים מעודפי הפרויקטים, אשר להערכת הנאמנים צפויה להגדיל את העסקה לסכום של כ-44 מיליון שקל.

מלבד קבוצת גבאי הגישה הצעה גם חברת אאורה אשר מסתכמת בכ-34.5 מיליון שקל, חברת "סימפל פורטה", הגישה הצעה המסתכמת ל-36.2 מיליון שקל ואילו אורתם סהר הציעה סכום כולל של כ-35.5 מיליון שקל.

הנאמנים הדגישו, כי לאחר התקשרות עם קבוצת גבאי וכן קידום מימוש הנכסים הנוספים של החברה, שלא נמכרים לקבוצת גבאי במסגרת מתווה המכר, ניתן יהיה לבחון גיבושו של הסדר נושים כולל לחברה. בנוסף דיווחו הנאמנים על התקדמות העבודות ומסירת הדירות בפרויקטים של שיכון ובינוי בהם צ.לנדאו היא החברה המבצעת. מדובר בפרויקטים בקרית אונו, באר יעקב, במושב מצליח ובצור יצחק אשר מתקדמים כסדרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות