אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוני התיכון תנצל את תשואת הזבל באג"ח להפחתת החוב?

בוני התיכון תנצל את תשואת הזבל באג"ח להפחתת החוב?

חברת הנדל"ן אישרה תוכנית לרכישה עצמית של האג"ח, שהגיעו לתשואה דו־ספרתית, בהיקף של עד 30 מיליון שקל. שתי התוכניות הקודמות הסתיימו ללא רכישה בפועל

29.10.2014, 08:09 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן למגורים בוני התיכון דיווחה השבוע על אישור תוכנית לרכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 30 מיליון שקל. התוכנית לרכישה עצמית מגיעה על רקע המסחר הסוער באג"ח של בוני התיכון. שערי האג"ח של בוני התיכון ספגו ירידות חדות באוקטובר, והתשואה עלתה לרמה דו־ספרתית של 10%.

האג"ח נסחרות במחירים הנמוכים מהערך המתואם שלהן — שווי הוגן הכולל, בנוסף לקרן, גם את הריבית שנצברה. עובדה זו הופכת את הרכישה למהלך אטרקטיבי עבור החברה. אלא שבין תוכנית הרכישה לרכישה בפועל קיים פער.

בחינת תוכניות רכישה קודמות מעידה שמחזיקי אג"ח, שיצפו לראות ביקושים גבוהים בשוק, עלולים להתאכזב. שתי התוכניות הקודמות ב־2011–2012 הסתיימו מבלי שהחברה רכשה אג"ח. לעומת זאת, ב־2008–2009 החברה השכילה לנצל את משבר האשראי, שגרר את מחירי האג"ח לירידות חדות ורכשה אותן.

הדירקטוריון נימק את התוכנית הנוכחית בכך שרכישה עצמית תאפשר ניצול הזדמנויות בהתאם לתנאי השוק. התוכנית עשויה להביא לשיפור ברווחיות ובאיתנות הפיננסית, וכן לשיפור במבנה החוב וביחסים הפיננסיים. בנוסף, התוכנית עשויה להביא לקיטון בהוצאות המימון העתידיות והקטנת החוב של החברה, בהתאם למקורות המימון לביצוע הרכישה.

 

תוכנית לרכישה עצמית מהווה הצהרת כוונות, אך לא מחייבת את החברה להוציא אותה לפועל. יישום התוכנית תלוי בהזדמנויות בשוק וביכולת מימון המהלך. בבוני התיכון מציינים שהמהלך יתבצע ממקורות עצמיים או במימון מהבנקים. יתרות המזומנים בקופת החברה הסתכמו ב־31 מיליון שקל בסוף הרבעון השני.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות