אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית הדיור להשכרה של שר האוצר לא ממריאה: האוצר שיווק רק 500 דירות להשכרה צילום: עומר מסינגר

תוכנית הדיור להשכרה של שר האוצר לא ממריאה: האוצר שיווק רק 500 דירות להשכרה

החברה הממשלתית דירה להשכיר שהוקמה כדי לדחוף את בניית הדיור להשכרה לא מצליחה למלא את ייעודה בגלל מחסור בתוכניות מאושרות להקמת מתחמים גדולים של דירות להשכרה

29.10.2014, 07:47 | עינת פז-פרנקל
כבר שנה וחצי מנסה שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור יאיר לפיד לקדם את את חזונו להקמת 150 אלף דירות להשכרה, אך עד כה הצליח לשווק ליזמים שעתידים לבנות אותן מכרזים להקמת מאות בודדות של דירות. החברה הממשלתית דירה להשכיר שהקים לפיד לפני כשנה כדי לדחוף את בניית הדיור להשכרה לא מצליחה למלא את ייעודה בגלל מחסור בתוכניות מאושרות להקמת מתחמים גדולים של דירות להשכרה. הסיבה העיקרית לכך היא שהותמ"ל, ועדת התכנון שמאשרת מתחמי דיור גדולים בהליך מזורז, אושרה רק לאחרונה בכנסת וחבריה ערכו פגישה ראשונה רק בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, צילום: עמית שעל עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר | צילום: עמית שעל עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, צילום: עמית שעל

בינתיים מכרזי הדיור להשכרה מתקשים למשוך את היזמים. כך מכרז לבניית מתחם של 268 דירות להשכרה בחיפה נכשל באוגוסט האחרון ופורסם שוב בספטמבר עם תאריך סגירה ב־26 בנובמבר. לפי תנאי המכרז החוזר היזם הזוכה יוכל למכור 126 מתוך הדירות, פי שניים מכמות הדירות למכירה במכרז המקורי. מדובר בשיפור התנאים עבור היזמים, אך קצת קשה לקרוא "מתחם להשכרה" למכרז שכחצי מהדירות בו יוצעו למכירה. ובכל מקרה ניתנה ארכה נוספת החודש למכרז זה, כך שייסגר רק בסוף דצמבר.

בחודשים האחרונים נסגרו בהצלחה שני מכרזים להשכרה ארוכת טווח בהרצליה וברמת השרון, שאותם הגדירה המדינה כפיילוט. במכרז בהרצליה, שבו זכתה חברת אפריקה ישראל, תשלם החברה 75 מיליון שקל להקמת פרויקט מגורים בגליל ים שיכלול 270 יחידות דיור, מהן 54 במחיר מפוקח.

במכרז ברמת השרון, שבו זכתה חברת אביב ושות', ייבנו 246 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח - מהן 61 במחיר מפוקח. החברה צפויה לשלם 45 מיליון שקל על הקרקע. בסך הכל מדובר בכ־500 יחידות דיור בלבד, טיפה בים בשוק נדל"ן שבו נמכרות למעלה מ־100 אלף דירות חדשות וישנות בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות