אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"למשרד האוצר אין תוכניות עבודה מסודרות - סכנה להשפעה מהותית למשק" צילום: בשמת איבי

דו"ח המבקר

"למשרד האוצר אין תוכניות עבודה מסודרות - סכנה להשפעה מהותית למשק"

לפי מבקר המדינה, יש להגביר את מעורבותו של שר האוצר להגברת הטמעת תהליכי התכנון והבקרה המשרדיים. הוא מצא כי הנהלת המשרד לא חייבה את אגפיה להשתמש בשירותי הייעוץ שהעסיקה

29.10.2014, 16:04 | תומר גנון
במשרד האוצר אין גורם תכנון שמתווה תכנית אסטרטגית משרדית ומוודא שתכניות העבודה של האגפים נגזרו ממנה והותאמו לה. כך עולה מדו"ח מבקר במדינה שפורסם היום (ד'). המבקר קובע כי המשרד לא עשה די הצורך להטמיע תהליכי תכנון, בקרה ומדידה בכל אגפיו. בשל אי-ההטמעה של תכנון ופיקוח מרכזי, המשותף לכלל האגפים, קשה לשפר את שיתוף הפעולה ביניהם, והדבר מלמד שהמשילות הניהולית אינה מספקת. המבקר סבור כי הממצאים מחייבים שתוגבר מעורבותו של שר האוצר להגברת הטמעת תהליכי התכנון והבקרה המשרדיים.

לדברי המבקר, נמצא כי הנהלת משרד האוצר, חרף אחריותה וסמכותה, לא חייבה את אגפי המשרד להיעזר בשירותי חברת הייעוץ שהעסיק המשרד בשנים 2012-2009. מלבד זאת, הנהלת המשרד לא קיימה בקרה מספקת ומלאה על התפוקות ועל איכות התוצרים שהתקבלו במהלך ההתקשרות עם חברת הייעוץ. המבקר קובע שהתמשכות הטמעתם של תהליכי התכנון, הבקרה והמדידה והעסקת חברות ייעוץ לאורך זמן רב ללא הפקת לקחים, מלמדים על ליקוי מתמשך בעבודת הנהלת המשרד בכל הנוגע לתהליכי התכנון והניהול של המשרד.

שר האוצר יאיר לפיד (מימין) ומבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי שר האוצר יאיר לפיד (מימין) ומבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי שר האוצר יאיר לפיד (מימין) ומבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי

לדברי המבקר, תכניות העבודה הן כלי ניהול חשוב למימוש יעדיהם של משרדי הממשלה. הן מאפשרות למקבלי ההחלטות לתכנן את המשימות הנדרשות להשגת יעדיהם, לבחון את מידת השגתם, לשנות את התכניות בהתאם - ובכך לייעל את עבודת משרדי הממשלה. המבקר כותב כי "מן הראוי שמשרד האוצר יטמיע בהקדם תרבות של תכנון, של מדידה ושל בקרה, שכן הוא מוביל נושאים ורפורמות שהם בליבת הפעילות הכלכלית של מדינת ישראל ובהיקפים של מיליארדי שקלים. להיעדרן של תכניות עבודה מסודרות עלולה להיות השפעה מהותית על כלל המשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות