אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר השיכון: "ב-2015 מחירי הדירות ירדו בהדרגה" צילום: ששון תירם

שר השיכון: "ב-2015 מחירי הדירות ירדו בהדרגה"

אורי אריאל בוועדת הכלכלה: בשנת 2014 המחירים ייבלמו ובשנת 2016 יהיה מפנה. יו"ר הוועדה ברוורמן עקץ: "אני מסתכל על בעיית הדיור ורואה הצלחה פנומנלית ביהודה ושומרון"

29.10.2014, 13:09 | רוני זינגר
"בשנת 2013 נרשם גידול של 10% בשיווק קרקעות לעומת 2012, בשנת 2014 נעלה ביותר מ-10% לעומת 2013, ב-2015 נעלה את קצב השיווק ב-15% לעומת 2014 ובשנת 2016 יהיה השינוי", כך אמר הבוקר שר השיכון והבינוי אורי אריאל בדיון שקיימה ועדת הכלכלה בכנסת. אריאל אמר עוד כי "בשנת 2014 המחירים של הדירות ייבלמו, בשנת 2015 הם יחלו לרדת בהדרגה וזו תהיה המגמה”.

לדברי אריאל, שינוי המגמה הדרמטי בשוק הדיור יהיה נעוץ בהתחלת שיווק הקרקעות בשדה דב, תל השומר, צריפין והרצליה. "מדובר בסך הכל בשיווק של כ-55 אלף יחידות דיור במרכז האשר שישפיע על המחיר", אמר.

שר השיכון אורי אריאל, צילום: אלכס קולומויסקי שר השיכון אורי אריאל | צילום: אלכס קולומויסקי שר השיכון אורי אריאל, צילום: אלכס קולומויסקי

אריאל התייחס גם הבוקר לכך שהבעיה המרכזית כרגע היא ההיצע: "כידוע היה בעשור האחרון פיגור שנתי של כ-10,000 יחידות דיור בהקצאת קרקעות למגורים. בשנה הראשונה והשנייה לא הרגישו את זה. אבל אחרי 10 שנים הקש שבר את גב הגמל ושוק הדיור בישראל קרס".

יו"ר הוועדה אבישי ברוורמן התייחס לדבריו אריאל ואמר "אני מסתכל על בעיית הדיור ורואה הצלחה פנומנלית ביהודה ושומרון" והוסיף בשאלה כיצד אפשר ליישם את מודל הבנייה בשטחים גם ביתר ישראל. ברוורמן מתח שוב ביקורת על פתרון הממשלה לדיור בדמות חוק מע"מ 0 והוסיף: "בשורה התחתונה, בסוגיית מחירי הדיור שום דבר מהותי לא קורה. במקום להגדיל את ההיצע ולשחרר קרקעות, אנו רואים מספר דברים נקודתיים אבל הם רחוקים עד מאוד מלבשר את האביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
לכל המאוכזבים - מגיע לכם!
כולכם בכיינים. ביבי לא סיפק את הסחורה, אבל לא הייתם מסוגלים להביא את עצמכם להצביע למפלגה "סמולנית" ועל כן בבחירות האחרונות כמחאה לא מוצלחת הצבעתם ללפיד או לבנט האולטרא-ימניים כלכלית (ובנט גם מדינית). בנט ולפיד מתנהגים בדיוק כפי שהיה צפוי משכמותם, מחירי הדיור ממשיכים לטפס, האוליגופולים חוגגים, הפערים מתרחבים ואתם ממשיכים לבכות. בבחירות הבאות? הרי בוודאי שלא תצביעו "סמול", כי הרי הסמול ימסור את תל-אביב לאבו-מאזן ויתן את מפתחות העיר פתח-תקווה לאיראנים, הם גם קומוניסטים ארורים שיהרסו את הכלכלה ואז יקרה לנו מה שקרה ליוון, לספרד ואולי אפילו לשבדיה. חוץ מזה בן-גוריון והמפא"יניקים הרי הרסו את המדינה, או משהו כזה. לכן ביום הבוחר הבא שוב פעם תצביעו לאיזה אביר על סוס לבן מהימין הקיצוני ושוב פעם "תופתעו" שהוא מעדיף את הטייקונים ואת ההתנחלויות על פניכם ותתנו קולכם בבכי ונהי. אז תדעו שמגיע לכם לאכול את כל הקש הזה ושאין לכם שום זכות לבכות בפומבי, כי הבאתם את זה על עצמכם וגרוע מזה - על כל עם ישראל. תשבו בשקט בדירה השכורה שעולה לכם הון כל חודש, תאכלו את היוגורט שעלה לכם חמישה שקלים ותעלו זכרונות ממנחם בגין.
מצביע כרוני  |  29.10.14
לכל התגובות