אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נינה סטרומס: "ערוץ 10? אשקיע רק במי שישדר בידור" צילום: נועם מושקוביץ

נינה סטרומס: "ערוץ 10? אשקיע רק במי שישדר בידור"

אשת העסקים ההולנדית הודיעה שאינה מעוניינת להשקיע בערוץ שמתמקד בשידורי חדשות ואקטואליה, הקו שמוביל מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי. בערוץ 10 נמצאים במגעים מתקדמים עם משקיע ישראלי נוסף

29.10.2014, 17:07 | אופיר דור

אשת העסקים ההולנדית-יהודית נינה סטרומס מתרחקת מהשקעה בערוץ 10, לפחות במתכונת הנוכחית שלו. סטרומס, השוהה בישראל בימים אלו ונפגשה עם בעל השליטה בערוץ 10 יוסי מימן ושר התקשורת גלעד ארדן, הודיעה היום כי "אין לה כוונה להשקיע בערוץ שמשדר רק חדשות ואקטואליה והיא מעוניינת להשקיע בתחנה שתשדר גם שידורי בידור בפריים טיים".

קראו עוד בכלכליסט

הקונספט הנוכחי של ערוץ 10, שמוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי, מבוסס על התמקדות בתוכניות חדשות, אקטואליה ודוקומנטרי. ורשבסקי מאמין שערוץ 10 טעה כשניסה לחקות את ערוץ 2 ולהציג תכנים בידוריים דומים, ולכן הוא מקדם בנייה של ערוץ רזה וזול יותר שאינו מפיק תוכניות ריאליטי יקרות.

סטרומס שואפת להשקיע בשוק הטלוויזיה הישראלי בשיתוף עם ענקית הטלוויזיה הבינלאומית פרימנטל, העוסקת בעיקר בהפקת פורמטים בידוריים כמו כוכב נולד ואקס פקטור, ולכן סביר שההשקעה תהיה בערוץ שמפיק ומשדר תוכניות מסוג זה.

שמה של סטרומס, יזמית הולנדית שעשתה את הונה מחברות טכנולוגיה, עלה בהקשר להשקעה בזכיינית ערוץ 2 רשת בסוף 2013. סטרומס, המיוצגת בישראל על ידי המפיקים חיים סלוצקי ובת זוגו דרי שי, מגיעה לשוק המקומי משילוב של ציונות וזיהוי הזדמנות עסקית. אשת העסקים ההולנדית נפגשה מספר פעמים עם בעל השליטה ברשת אודי אנג'ל והמנכ"ל אבי צבי.

אולם בסופו של דבר נכנסה חברת ההפקות הבינלאומית אנדמול להשקעה ברשת ורכשה 33% מהמניות. אנדמול היא מתחרה של פרימנטל בשוק הטלוויזיה עולמי ולכן קשה לראות את שתיהן מחזיקות ביחד ברשת. כיום אין מגעים בין רשת לבין סטרומס על כניסה להשקעה בחברה.

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי , צילום: נועם מושקוביץ מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי | צילום: נועם מושקוביץ מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי , צילום: נועם מושקוביץ

אתמול כאמור נפגשה סטרומס עם ראשי ערוץ 10 ועם ארדן ואף הגיעה לביקור במשרדי החברה. סטרומס מבינה כי יהיה שוק הפרסום הישראלי אינו גדול מספיק כדי לממן שלושה ערוצים מסחריים ולכן הביעה עניין במיזוג בין רשת לערוץ 10. במקביל לסטרומס מתנהל משא ומתן בין נציגיו של מימן למשקיע ישראלי שמוגדר כרציני מאוד לגבי כניסה לערוץ 10. במצב הנוכחי אם ערוץ 10 לא ימצא משקיע חיצוני, הוא לא יוכל לקבל רישיון להמשיך ולשדר ב-2015 וצפוי להיסגר בתוך חודשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות