אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייתו של ענן הכושר: נחשף צמיד Microsoft Band

עלייתו של ענן הכושר: נחשף צמיד Microsoft Band

הצמיד יתמוך גם באנדרואיד וגם באייפון, יהיה בעל יכולת הפעלה קולית ויתמקד ביישומי כושר ובריאות. ואולם, עדיין יוכל להציג התראות ומידע מהסמארטפון, לשלוט בו ולפעול יומיים ללא טעינה. בתוך כך, מקימה מיקרוסופט "ענן כושר ובריאות" בינלאומי

30.10.2014, 09:07 | ניצן סדן

Microsoft Band, הצמיד החכם הראשון של החברה ותוכנת הסנכרון שלו נחשפו אמש (ד'). בניגוד לרוב מוצרי המחשוב הלביש, צפוי ה-Band להתממשק עם כמה פלטפורמות תוכנה – ביניהן של מתחרות כאפל וגוגל. לצידו, נחשפה אסטרטגיה חדשה ויצירתית בתחום המחשוב הלביש.   

לפי דיווח של The Verge, הצמיד החדש יתמקד ביישומי כושר ובריאות בדומה לגיר Fit של סמסונג, אך יכלול גם תכונות של שעון חכם ויוכל להציג התראות מדיה חברתית, מיילים ותזכורות מהסמארטפון אליו חובר. התמונות הראשונות של המכשיר הופיעו ברשת עוד לפני הודעת מיקרוסופט הרשמית - בחנויות האפליקציות של גוגל ואפל.

עמוד אפליקציית הצמיד בחנות האפליקציות של אפל למק עמוד אפליקציית הצמיד בחנות האפליקציות של אפל למק עמוד אפליקציית הצמיד בחנות האפליקציות של אפל למק

המיקרוסופט Band יהיה בעל מסך מאורך וסוללה שתספיק ליומיים של פעילות ללא טעינה – יתרון חשוב בשוק בו רוב המוצרים מספיקים ליממה, פלוס מינוס. מערך החיישנים שלו ינטר דופק ואיכות שינה, ימנה צעדים ויסייע בחישוב שריפת קלוריות. אפליקציה בשם מיקרוסופט Health תאפשר להציג את האימונים והפעילות, לעקוב אחריהם תוך סנכרון מפות ולוחות זמנים. עדיין לא ידוע אם תכלול גם תכונת מאמן אישי.

צמיד מיקרוסופט Band צמיד מיקרוסופט Band צמיד מיקרוסופט Band

בנוסף, יכלול הצמיד את קורטנה - מערכת ההפעלה הקולית המתקדמת בשוק – מה שיאפשר לתפעל רבות מתכונות הטלפון בדיבור אל הצמיד. ככל הנראה שהתמיכה המלאה בקורטנה תהיה זמינה במכשירי ווינדוס פון בלבד, בהיותה אחד היתרונות הגדולים ביותר של מערכת ההפעלה אל מול אנדרואיד ו-iOS.

הצמיד יתמוך גם במכשירי ווינדוס פון וגם בכל פלטפורמה אחרת הצמיד יתמוך גם במכשירי ווינדוס פון וגם בכל פלטפורמה אחרת הצמיד יתמוך גם במכשירי ווינדוס פון וגם בכל פלטפורמה אחרת

ממשק הצמיד צפוי להיות דומה לממשק האריחים של מיקרוסופט, עם אפשרויות התאמה אישית רבות.מחיר הצמיד יעמוד על 199 דולר. מוצרי ווינדוס פון מושקים לרוב בתחילה בארה"ב ובאירופה ועדיין לא ברור אם ומתי יגיע לישראל.

אפליקציית הצמיד לאנדרואיד, מתוך חנות גוגל אפליקציית הצמיד לאנדרואיד, מתוך חנות גוגל אפליקציית הצמיד לאנדרואיד, מתוך חנות גוגל

ביג דאטה, גרסת ספורט 

מאחורי הצמיד עומדת אסטרטגיה מעניינת: התמקדות בנתונים ולא במוצרים. לצד גוגל ואפל, משתפת מיקרוסופט פעולה גם עם פלטפורמת UP של Jawbone ושורה ארוכה של אפליקציות בריאות וכושר במטרה להפוך לספקית נתוני כושר עולמית. מבחינת החברה, מוזמנות כל היריבות לשלב את כלי הניתוח והניטור שלהן בפלטפורמה שלה, לסנכרן אותן עם הצמיד שלה או אפילו להשתמש בשירותי הביג דאטה שלה לניתוח נתוני בריאות שנאספו במוצרים מתחרים. בנוסף, תציע את מערך החיישנים של ה-Band למפתחים ויצרני מכשירים.

יוסוף מאהדי, סגן נשיא מיקרוסופט למכשירים ושירותים תאגידיים אמר ל-The Verge: "האמת היא שיש הרבה סוגים של מחשוב לביש שיש לגורמים אחרים, והפלטפורמה שלנו תשמח לקבל את המידע ולספק בחזרה תובנות. עם כל כך הרבה סוגי מכשירים – לפרק היד, לראש ולגוף – מי יודע מהו הרעיון הנכון ביותר? הגישה שלנו קוראת לאחד את התעשייה ולתרום ביחד".

עד כה, לא עשתה מיקרוסופט חיל בתחום המכשירים. טאבלטי הסרפס, למשל, זכו למכירות צנועות ביותר. ואולם, האסטרטגיה החדשה מתמקדת בשירותי ענן ותוכנה – נקודות החוזק העיקריות של מיקרוסופט מזה שנים. לפיכך, לא מן הנמנע שה-Band לא יגרור את החברה להפסדים בדומה לסרפס, בשל פלטפורמת הענן שמאחוריו והפוטנציאל הטמון בה עבור שורה ארוכה של חברות מכשירים ותוכנה שעטות על שוק מוצרי הבריאות והכושר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות