אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: שרי אריסון שישית בדירוג הנשים העשירות בעולם צילום: שאול גולן

סקר: שרי אריסון שישית בדירוג הנשים העשירות בעולם

את המקום הראשון ברשימה תופסת כריסטי וולטון, היורשת של ענקית הקמעונאות וולמארט עם הון של 37.9 מיליארד דולר, כך על פי סקר של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. וכמה שווה יו"ר אריסון השקעות?

30.10.2014, 14:59 | שירות כלכליסט

שרי אריסון היא האישה השישית העשירה בעולם. אריסון, היושבת בראש "אריסון השקעות" המחזיקה בין השאר בבנק הפועלים ובעמותות רווחה למיניהן, שווה כיום 4.2 מיליארד דולר. כך על פי סקר עדכני של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. הסקר הקיף את כל 7 היבשות החל מאמריקה הצפונית, ואסיה ועד אפריקה ואזור האוקיינוס השקט.

ההון המצרפי של הנשים ברשימה הוא 114.6 מיליארד דולר.

למקום הראשון ברשימה הגיעה כריסטי וולטון, הרגילה לעמוד בראש דירוגי הנשים העשירות בתבל. וולטון, היורשת של ענקית הקמעונות וולמארט, כבר דורגה 7 פעמים כאישה העשירה בתבל וכיום עומד הונה על 37.9 מיליארד דולר.

כריסטי וולטון כריסטי וולטון כריסטי וולטון

2. ליליאן בטנקור – היורשת של ענקית התמרוקים לוריאל, עומדת בראש חברה השווה 31.3 מיליארד דולר. בטנקור מוכרת בחוג החברתי של בעלי ההון בצרפת והיא האישה העשירה באירופה.

ליליאן בטנקור, צילום: אי פי איי ליליאן בטנקור | צילום: אי פי איי ליליאן בטנקור, צילום: אי פי איי

 

3. ג'ינה ריינהרט – כיום עומדת ריינהארט בראש חברת הנקוק פרוספקטינג (Hancock Prospecting). היא עזבה את לימודיה באוניברסיטה כדי לעזור לאביה לנהל את החברה וכיום שוויה מוערך ב-14.8 מיליארד דולר.

ג ג'ינה ריינהרט | צילום: בלומרג ג

4. ונסה פאולו סלים האג', מריה סומאיה סלים דה רומרו וג'ואנה מוניק סלים עיוב – אביהן של שלוש נשים אלו הוא איש עסקים וטייקון המככב דרך קבע בפסגת דירוגי העשירים. לסלים 6 ילדים אולם שלוש בנות אלו יירשו כל אחת 6.3 מיליארד דולר מה שמציב אותם במקום הרביעי ברשימה.

ונסה פאולה סלים, צילום: Quien.com ונסה פאולה סלים | צילום: Quien.com ונסה פאולה סלים, צילום: Quien.com

מריה סומאיה סלים דה רומרו עם אביה, צילום: Quien.com מריה סומאיה סלים דה רומרו עם אביה | צילום: Quien.com מריה סומאיה סלים דה רומרו עם אביה, צילום: Quien.com

ג ג'ואנה מוניק סלים עיוב עם אביה | צילום: Quien.com ג

5 יאנג היואן – היא מחזיקה במניות הרוב של אחת מהחברות הגדולות בסין - קאנטרי גארדן הולדינגס (Country Garden Holdings). לפני שהפכה החברה לציבורית העביר בעל החברה – אביה – 70% ממניות החברה לידיה וכיום, בגיל 33, הונה מוערך ב-6.3 מיליארד דולר והיא האישה הצעירה ברשימה זו.

יאנג היואן , צילום: Facebook.com יאנג היואן | צילום: Facebook.com יאנג היואן , צילום: Facebook.com

6. שרי אריסון – בתו של איל העסקים שהלך לעולמו טד אריסון, נולדה בארה"ב אולם עלתה לישראל כדי לעשות את שירותה הצבאי. היא ירשה 35% מהאימפריה של אביה.

שרי אריסון, צילום: שאול גולן שרי אריסון | צילום: שאול גולן שרי אריסון, צילום: שאול גולן

7. פולורנשו אלאקייה – האחרונה ברשימה היא כוהנת עסקים מאפריקה שידה במגוון תחומים החל מאופנה ונפט וכלה בתעשיית ההדפסה. שווי האימפריה שלה מוערך ב-1.2 מיליארד דולר.

פולורנשו אלאקייה , צילום: Facebook.com פולורנשו אלאקייה | צילום: Facebook.com פולורנשו אלאקייה , צילום: Facebook.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
העושר ניתן לנו לעזור לאלו שאין להם
אני בהחלט מאוד מבוססת ועמידה, למרות שאני מאוד רחוקה מהעשירות שבכתבה, אבל אין לי קנאה בהן, כי טוב לי ואני שמחה בחלקי, בהחלט התעשרתי יחסית אחרי שהתיעצתי והתברכתי חינם מהקבליסטית יפה כהן מבני ברק. ואני מאמינה שהאושר שלי ושל כל מי שמרויחה מעולה זה גם כדי לעזור למי שאין לו, ולפי מה ששמעתי שרי אריסון גם היא בהחלט עוזרת לאלו שאין להם.והכי חשוב שכולנו אלו שיש להם נזכור שהעושר ניתן לנו לעזור לאלו שאין להם.
ליאת , תל אביב  |  11.11.14
22.
שיהיה לה בהצלחה
קצת פירגון..למה לא, שתהנה לה ! לא גנבה ממני ולא לקחה ממני. שפר עליה מזלה ואביה היה עשיר.. אז ירשה, זה לא פשע לרשת הורה עשיר. חלק גדול מאיתנו משתמשים ונהנים מתרומות שנתנה ומיוזמות שהחלה, גם מבלי להיות מודעים לכך. די לראות כמה השקיעה בבנית איכילוב החדש, וכמות האנשים המטופלים שם. אז שיהיה לה בכיף, ותודה על התרומות.
ניר  |  01.11.14
לכל התגובות