אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המחדל בדורי בניה: היו"ר, רונן אשכנזי, מתפטר מתפקידו צילום: עמית שעל

בעקבות המחדל בדורי בניה: היו"ר, רונן אשכנזי, מתפטר מתפקידו

ההתפטרות באה לאחר שבדורי בניה התגלו הפסדים של 445 מיליון שקל, שמקורם בסטיות באומדני החברה לגבי הפרויקטים שלה. לדבריו, "מצאתי כי בנסיבות אלה לא אוכל לעבור לסדר היום, ומן הראוי לפנות את תפקידי כיו"ר ולאפשר לאדם חדש לקחת את המושכות". אשכנזי יישאר דירקטור בחברה

30.10.2014, 16:34 | גולן חזני
יו"ר דורי בניה, רונן אשכנזי, הודיעה היום (ה') כי הוא מתפטר מתפקידו על רקע המחדל בדוחות החברה. אשכנזי ימשיך בתפקידו במנכ"ל גזית ישראל, מה שמצביע על כך שההתפטרות באה מיוזמתו. כמו כן התפטר מתפקידו כמנכ"ל דורי קבוצה, תפקיד אותו מילא בשלוש השנים האחרונות.
לדבריו, "מצאתי כי בנסיבות אלה לא אוכל לעבור לסדר היום, ומן הראוי לפנות את תפקידי כיו"ר ולאפשר לאדם חדש לקחת את המושכות". מקורבים לחברה אמרו כי מדובר במקרה לא שגרתי של נטילת אחריות לאחר לאחר שהתגלו סטיות בהיקף 441 מיליון שקל באומדני העלויות בפרויקטים של דורי בניה.
 

מלבד הסטיות נאלצה דורי לבצע תיקון לאחור של הדו"חות עד הרבעון האחרון של 2012. הסטייה העמיקה את ההפסד המיוחס לבעלי המניות של דורי בניה ל־284 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2014, את הגירעון בהון העצמי ל־230 מיליון שקל ואת הגירעון בהון החוזר ל־78 מיליון שקל. לחברה תזרים מזומנים שלילי של 176 מיליון שקל מפעילות שוטפת במחצית הראשונה של 2014. 

 

רונן אשכנזי , צילום: עמית שעל רונן אשכנזי | צילום: עמית שעל רונן אשכנזי , צילום: עמית שעל

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות