אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגון החמיצה את התחזיות: צופה כי הרווח הגולמי ימשיך להיות נמוך

סרגון החמיצה את התחזיות: צופה כי הרווח הגולמי ימשיך להיות נמוך

זאת על רקע העובדה כי החברה חותמת על עסקאות רבות בשווקים המתעוררים. ברבעון השלישי כ-26% מהכנסות החברה הגיעו מהודו

30.10.2014, 16:48 | ניר צליק

סרגון, יצרנית ציוד תשתיות התקשורת הישראלית צופה כי שיעור הרווח הגולמי ימשיך להיות נמוך גם ברבעון הבא. זאת על רקע העובדה כי החברה חותמת על הרבה עסקאות בשווקים המתעוררים.

ברבעון השלישי כ-26% מהכנסות החברה הגיעו מהודו, בה מרבית העסקאות נמצאות על גבול הרווחיות או אפילו מובילות להפסד.החברה הותירה על כנה את תחזית ההכנסות לרבעון הבא, שיעמדו על 115-105 מיליון דולר.

עירא פלטי, צילום: נמרוד גליקמן עירא פלטי | צילום: נמרוד גליקמן עירא פלטי, צילום: נמרוד גליקמן

את הרבעון הנוכחי סיכמה סרגון עם הכנסות של 99 מיליון דולר - עלייה של 8% לעומת 92.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי עמד על 25.6% בלבד לעומת 30.9% ברבעון המקביל.

ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-3.6 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה החמיצה את תחזיות השוק בשורה התחתונה ובנוסף נאלצה לשרוף 7.9 מיליון דולר על מימון פעילותה השוטפת. בקופת החברה נותרו 43.9 מיליון דולר בסוף הרבעון השלישי. בקצב שריפת המזומנים הנוכחי לסרגון נותר כסף בקופה לפעילות של כ-6 רבעונים בלבד.

סרגון פעילה בתחום תשתיות התקשורת והקמת המגדלים עליהן מוצבות תחנות העברת התקשורת הסלולרית. תחום תשתיות התקשורת סובל משולי רווח נמוכים באופן מסורתי, כאשר בעבר הגיעה גם אלווריון, שלה היתה פעילות של העברת תקשורת בדור הרביעי על בסיס טכנולוגיית ה-WiMax להקפאת הליכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות