אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האנרגיה: שחרור מתנה של צ'יף אינדיאני מהמכס - 2,300 שקל צילום: אוראל כהן

משרד האנרגיה: שחרור מתנה של צ'יף אינדיאני מהמכס - 2,300 שקל

המשרד הוציא גם 14 אלף שקל על נבחרת הבאולינג שלו, ושילם עבור חריגה של המנכ"ל מהקילומטראז'; ואיך משתף סילבן שלום פעולה עם עצמו?

02.11.2014, 07:16 | ליאור גוטמן
ב־4 במרץ 2013, שבועיים לפני השבעת הממשלה הנוכחית, ביקרו שתי צ'יפיות אינדיאניות בלשכת שר האנרגיה דאז עוזי לנדאו. בהודעת המשרד נמסר ש"השר נפגש עם צ'יף אן ריצ'רדסון, העומדת בראש שבט הראפאהאנוק שבמדינת וירג'יניה, ועם קאת'י קאמינגס־דיקנסון משבט הלומביי שבצפון קרוליינה. השתיים הגיעו כדי להביע את תמיכת שבטיהן בישראל".

בלי חשבון: נחשפות הוצאות משרדי הממשלה לשנת 2013

האוצר מקצץ לכולם אבל לא חוסך בעצמו

הוצאות התחבורה באוצר: לפיד טס ב-54 אלף שקל, לסגן השר יש מקרר באוטו

משרד החינוך: רוב התקציב הפנוי הולך למיקור חוץ

בתוך הקרביים של משרדי הממשלה

ייעוץ לממשלה: המשרדים לא מסתפקים ביועצים פנימיים

משרד הבריאות: 3,540 שקל עבור סדנת ציור אינטואיטיבי להנהלה

 

הביקור המלכותי הסתיים ככל הנראה בהצלחה: עם סיומו נשלחה מתנת האינדיאנים לשר האנרגיה. הבעיה היא ששבועיים לאחר מכן התחלפה הממשלה, ומי שנכנס לנעליו של לנדאו היה שר האנרגיה הנוכחי סילבן שלום. בתחילת מאי הגיעה מתנת הצ'יפיות לישראל, ואנשי משרד האנרגיה לא התאפקו והלכו כל הדרך לחברת פלאיינג קארגו כדי לשחרר את מתנת האינדיאנים מהמכס. העלות למשלם המסים? כ־2,300 שקל. יצוין כי לרוב מתנות מופנות לאפוטרופוס הכללי, וסביר שכך היה גם במקרה של המתנה האינדיאנית.

עמוס לסקר, צילום: אלעד גרשגורן עמוס לסקר | צילום: אלעד גרשגורן עמוס לסקר, צילום: אלעד גרשגורן

אולם עיון ברשימת ההוצאות של משרד האנרגיה והמים מעלה כמה סעיפים לא פחות מוזרים שעליהם בחרו אנשי המשרד לבזבז את כספי הציבור. כך, למשל, משרד האנרגיה הוציא לא פחות מ־32 אלף שקל לברליץ עבור קורס לשליחת מיילים בשפה האנגלית. 14 אלף שקל הלכו למרכז הפועל, המחלקה לספורט במקומות עבודה, עבור 17 שחקני באולינג.

הוצאות אחרות הן 3,500 שקל עבור שירותים כימיים למאבטחי השר. 1,200 שקל הלכו לכיסוי הוצאות הנסיעה של מתנדבת ברשות הגז.

בצד המקצועי, למשרד האנרגיה יש הוצאות שוטפות לא מבוטלות. לא פחות מ־5.7 מיליון שקל יצאו על הוצאות רכב ודלק, לרבות תשלום על חריגה מק"מ של המנכ"ל ורכישת רכב מונע בגז טבעי. עוד הוציא המשרד 1.2 מיליון שקל על הוצאות תקשורת, כולל קווי בזק וטלפון לווייני.

לא פחות מ־180 אלף שקל הוצאו על מתנות שונות, לרבות על ט"ו בשבט (26 אלף שקל), חנוכה (28 אלף שקל), יום האשה וטקס העובד המצטיין. ומה בצד מקצועי? תודה ששאלתם. משרד האנרגיה שילם למשרד רו"ח ליאון אורליצקי מיליון שקל על שירותים מקצועיים , ועוד כ־2 מיליון שקל ללשכת הפרסום הממשלתית עבור קמפיינים וקורס עמידה בפני מצלמה.

עוד נרשמה הוצאה של 1.4 מיליון שקל על שת"פ עם משרד הנגב והגליל על שירותי חשבות. שת"פ בין משרדים ממשלתיים הוא מבורך, הבעיה היא שסילבן שלום הוא השר לפיתוח הנגב והגליל, כך שלא ברור מדוע השר בחר לעשות שת"פ עם עצמו בעניין.

אחת ההוצאות המיותרות ביותר היתה לחברת עמרב, שבה שותף מנכ"ל חברת החשמל לשעבר עמוס לסקר. זו קיבלה כ־455 אלף שקל עבור שירותי ייעוץ לרפורמה בחברת החשמל.

הבעיה היא שרפורמה אין, ואילו נכון לתחילת ספטמבר, לסקר עצמו הוא מועמד רשות החברות לכהן כיו"ר דירקטוריון חברת ניהול מערכת החשמל הארצית - אותה חברה שהיתה אמורה לקום לאחר הפרטת חברת החשמל שעליה ייעץ לסקר בעצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות