אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד עו"ד יעקב פינק: גנב 13 מיליון שקל מלקוחותיו צילום: שלומי כהן

כתב אישום נגד עו"ד יעקב פינק: גנב 13 מיליון שקל מלקוחותיו

לפי כתב האישום בסוף שנות ה-90 נקלע עורך הדין המתמחה בנדל"ן לחובות ובמטרה לכסותם החל, "לגנוב מלקוחותיו כספי נאמנות שהופקדו אצלו, אם לכיסוי צרכיו האישיים, אם לכיסוי חובות המשרד ואם לכיסוי השקעות כושלות במיזמים עסקיים שונים" ; הפרקליטות מבקשת להותירו במעצר עד לתום ההליכים

02.11.2014, 13:09 | זוהר שחר לוי
כתב אישום הוגש הבוקר (א') לבית משפט השלום בירושלים נגד עו"ד יעקב פינק המייחס לו גניבה של 13 מיליון שקל מכספי לקוחותיו. בנוסף, כתב האישום מייחס לפינק, עורך דין ונוטריון מאזור ירושלים העוסק בין יתר בתחום הנדל"ן, עבירות של גניבה בידי מורשה, זיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות מבקשת להותירו במעצר עד לתום ההליכים נגדו.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד יעקב פינק, צילום: שלומי כהן עו"ד יעקב פינק | צילום: שלומי כהן עו"ד יעקב פינק, צילום: שלומי כהן

לפי כתב האישום, בסוף שנות ה-90 החל פינק לקחת הלוואות בשוק האפור לכיסוי גירעונות המשרד ומשלא עמד בהחזר ההלוואות החל למעול בכספי לקוחותיו. "הנאשם לקח כספים השייכים ללקוחות המשרד ואשר הופקדו בידיו בנאמנות וזאת על מנת להחזיר החובות האמורים", נכתב.

במשך כ-13 שנים, כך נטען, נהג פינק "לגנוב מלקוחותיו כספי נאמנות שהופקדו אצלו, אם לכיסוי צרכיו האישיים, אם לכיסוי חובות המשרד ואם לכיסוי השקעות כושלות במיזמים עסקיים שונים".

לפי האישום, פינק נהג להציג ללקוחותיו מצגים לפיהם כספם מופקד בחשבון הנאמנות שפתח במיוחד לצורך זה גם במקרים בהם הכסף לא היה בחשבון. "על מנת להפיס את דעתם את לקוחותיו בנוגע לכספים", נכתב עוד, "במספר מקרים, הנאשם הדפיס עבורם תדפיסי חשבונות כוזבים מהם עלה לכאורה כי כספיהם נמצאים בחשבון ואף צוברים ריבית".

כאשר הגיע הזמן בו היה על פינק להשיב ללקוח מסוים את כספו הוא נהג לגנוב כספים מחשבון נאמנות של לקוח אחר ולהעבירו ללקוח הראשון "וזאת על מנת להמשיך ולמעול בכספי הלקוחות", נטען בכתב האישום.

פינק נמצא במעצר מאז ה-20 בספטמבר, אז הסגיר עצמו למשטרה והתוודה בפני החוקרים כי גנב מיליוני שקלים מלקוחותיו. הוא הסגיר עצמו לאחר שניהל משא ומתן עם הפרקליטות והגיע להסדר לפיו הוא יודה בגניבת הכספים, יחזיר אותם ללקוחותיו וייגזר עליו עונש מאסר של 5 שנים.

ביום שלישי יובא ההסדר בעניינו של פינק לאישור ביהמ"ש, אולם עד אז מבקשת הפרקליטות להותירו במעצר. בבקשה שהוגשה לבית המשפט נטען כי "נוכח ריבוי העברות שנעברו על ידי המשיב לאורך שנים רבות ובהקף כספי רב ביותר, אשר הביאו לפגיעה כלכלית קשה בעשרות מתלוננים אשר איבדו את כספם, ולאור החשש המובנה משיבוש הליכי משפט - אין חלופת מעצר ראויה בעניינו של פינק".

עו"ד גדי טל, המייצג את עו"ד פינק, מסר: "היום הוגש כתב האישום המתבסס על שיתוף הפעולה המלא של מרשי עם רשויות החוק. מרשי ביקש ממני גם בהזדמנות הזו להעביר את חרטתו ואת צערו העמוקים כלפי מי שנפגע ממעשיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות