אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה לשעבר ביעד תעשייה הורשע בעבירות מרמה וני"ע צילום: שאטרסטוק

בעל השליטה לשעבר ביעד תעשייה הורשע בעבירות מרמה וני"ע

דוד אורון הודה במסגרת הסדר טיעון שהורה להעביר סכום של כמיליון שקל מחשבונות יעד לחברת שירותי מטבע בשם שירים ושערים, וזו העבירה את הסכום לידיו. הפרקליטות תדרוש להטיל עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל

02.11.2014, 14:20 | תומר גנון

דוד אורון, בעל השליטה ומנהל לשעבר בחברת יעד נציגויות תעשייה שנסחרה בבורסה בין 2008-2010, הודה והורשע ביום רביעי האחרון במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ועבירת דיווח לפי חוק ניירות ערך. על פי ההסדר הפרקליטות תדרוש מבית המשפט להטיל על אורון עונש של 10 חודשי מאסר בפועל.

על פי כתב האישום שבו הודה, אורון הורה לשני מנהלים בחברת יעד, הראל זוטא וגדי חזוט, להעביר סכום של כמיליון שקלים מחשבונותיה לחברה בשם שירים ושערים. זאת על סמך מצג לפיו הסכום הוא השקעה פיננסית. בפועל שירים ושערים עסקה במתן שירותי מטבע, המרת מט"ח וניכיון שיקים בלבד, ולא עסקה בהשקעות פיננסיות או בהשקעות בשוק ההון. לאחר העברת הכספים מיעד, שירים ושערים העבירה את הסכום ישירות לידיו של אורון.

אילוסטרציה. אורון הורה לשני מנהלים בחברת יעד, להעביר כמיליון שקלים מחשבונותיה לחברה בשם שירים ושערים, צילום: shutterstock אילוסטרציה. אורון הורה לשני מנהלים בחברת יעד, להעביר כמיליון שקלים מחשבונותיה לחברה בשם שירים ושערים | צילום: shutterstock אילוסטרציה. אורון הורה לשני מנהלים בחברת יעד, להעביר כמיליון שקלים מחשבונותיה לחברה בשם שירים ושערים, צילום: shutterstock

בעקבות המרמה יעד לא דיווחה על הוצאת הכספים כעסקה עם בעל שליטה. הסכום הוחזר ליעד כארבעה חודשים לאחר מכן, בעקבות בירור של רואי החשבון המבקרים לקראת פרסום דו"חות הרבעון השני לשנת 2009.

בפרשה נוספת הואשם אורון בכך שהורה למנכ"ל יעד להעביר סכום של כ-115 אלף שקל לבעל עניין בחברה, לקראת הצבעה של אסיפת בעלי המניות בעניין עסקה בה היה לאורון עניין אישי. אורון אמר למנכ"ל כי יש להעביר את הסכום כתשלום בגין תיווך שביצע בעל העניין עבור החברה, וזאת על אף שמלוא סכום התשלום עבור התיווך כבר הועבר לבעל העניין.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד יעל ענתות ואבי ארוניס ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). את אורון מייצג עו"ד יחיאל כשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות