אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג מסרבת לשלם את חובה למיקרוסופט צילום: ניצן סדן

מלחמת הפטנטים: סמסונג מסרבת לשלם את חובה למיקרוסופט

היצרנית הקוריאנית נדרשה לשלם על שימוש בפטנטים של מיקרוסופט שקשורים למערכת ההפעלה אנדרואיד. עתה טוענת שבשל רכישת נוקיה, מבוטל ההסכם המקורי בין השתיים

02.11.2014, 16:27 | נמרוד צוק

רכישת נוקיה על ידי מיקרוסופט הפרה את החוזה בין מיקרוסופט לסמסונג וגרמה להפרה של חוקי התחרות העסקית - כך טוענת סמסונג בכתב ההגנה שהגישה בסוף שבוע לבית המשפט שדן בסכסוך המשפטי בינה לבין ענקית התוכנה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת התביעה, שהוגשה בתחילת אוגוסט בבית משפט פדרלי בניו יורק, טענה מיקרוסופט כי סמסונג חייבת לה 6.9 מיליון דולר - ריבית על תמלוגים בהיקף של כמיליארד דולר שסמסונג העבירה לה באיחור. יצרנית הסמארטפונים הקוריאנית נדרשה לשלם על שימוש בפטנטים של מיקרוסופט שקשורים ברכיבי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

מכשירי סמסונג נעזרים בפטנטים של מיקרוסופט, צילום: ניצן סדן מכשירי סמסונג נעזרים בפטנטים של מיקרוסופט | צילום: ניצן סדן מכשירי סמסונג נעזרים בפטנטים של מיקרוסופט, צילום: ניצן סדן

בשלב מוקדם יותר טענה סמסונג כי ההסכם נחתם בעת שמכירות הסמאטרפונים שלה עמדו על כרבע מהיקפן הנוכחי ושהיא אינה יכולה לעמוד בסכומי התמלוגים שהיא נדרשת לשלם בהתאם להיקף המכירות הנוכחי - אבל כעת היא מציבה טיעון חדש: לדברי החברה, הסכם הפנטנטים כלל סעיף שמעניק לה הנחה בתמלוגים על מכשירי אנדרואיד, במידה ותצליח לעמוד ביעדי מכירה מסוימים בתחום מכשירי הווינדוס פון, וחייב אותה להעביר מידע עסקי מסווג לידי מיקרוסופט. עם רכישת נוקיה הפכה מיקרוסופט למתחרה ישירה שלה בתחום החומרה, טוענת סמסונג, דבר שמנע ממנה להמשיך ולשתף אותה במידע האמור.

על אף ההסכמים שאפל, גוגל, סמסונג וחברות נוספות הגיעו אליהן בחודשים האחרונים לצמצם את מאבקי הפטנטים ביניהן, שהביאו לסיומם כמה סכסוכים משפטיים ממושכים, נראה כי שתי החברות לא מוותרות במקרה האחרון - עבור מיקרוסופט התמלוגים מיצרניות האנדרואיד מהוות מקור הכנסה חשוב, כאשר סמסונג, שסיימה את ארבעת הרבעונים האחרונים בהפסד, לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על הזדמנות לקצץ מעט בהוצאות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות